Nocne poszukiwania i poranne odnalezienie zaginionej 8-latki

el, Beata Makowska | Utworzono: 17.04.2021, 07:30 | Zmodyfikowano: 17.04.2021, 07:34
A|A|A

fot. B. Makowska

AKTUALIZACJA: DZIEWCZYNKA ODNALAZŁA SIĘ CAŁA I ZDROWA W SOBOTĘ RANO

Na razie policja potwierdza tylko, ze dziewczynka się odnalazła. To gdzie przebywała przez ten czas jest w fazie ustalania. Jak mówi Łukasz Dutkowiak rzecznik wrocławskiej policji – najważniejsze że jest cała i zdrowa. Podziękował też zaangażowaniu lokalnej społeczności w poszukiwania. To właśnie jedna z mieszkanek podczas porannego joggingu zauważyła dziewczynkę i się nią zaopiekowała. Pomoc zaoferował też przejeżdżający kierowca i wspólnie odwieźli Gosię do domu. 

RELACJA Z NOCNYCH POSZUKIWAŃ:

W akcji od piątkowego wieczoru bierze udział kilkuset mieszkańców z okolic Psiego Pola i Kiełczowa, kilkudziesięciu policjantów i strażacy, w tym grupa poszukiwawcza z psami. - Przeczesujemy okoliczne laski i zagajniki - mówi Wojciech Błoński, wójt gminy Długołęka.

 

- Pogoda nie napawa optymizmem. Nie tylko utrudnia prace psom tropiącym, ale też może być groźna dla dziecka - dodaje wójt:

Zaginiona ośmiolatka w piątek między godziną 15, a 16 wyszła z domu bez wiedzy i zgody rodziców. Dziecko miała przy sobie telefon, ale teraz jest on prawdopodobnie rozładowany. - Martwimy się o nią strasznie - mówią znajomi 8-latki.

Małgosia ma niebieskie oczy, szczupłą budowę ciała, długie blond włosy i około 140 cm wzrostu. Ubrana była w szarą czapkę, szarą kurtkę oraz białe buty sportowe. Dzisiaj akcja ma być kontynuowana. 

 

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować