Prawdy nie ukryje żadna maska. "Mistyfikator" na Półce z Książkami

Anna Fluder, RAM | Utworzono: 31.03.2021, 12:47 | Zmodyfikowano: 31.03.2021, 13:47
A|A|A

fot. mat. prasowe

15 lutego 2021 r. miała miejsce premiera pierwszej książki Joanny Parasiewicz w portfolio Wydawnictwa Szara Godzina - „Mistyfikator”. Opowieść o inności, odrzuceniu i samotności, talencie, pasji i namiętności, która tworzy i niszczy. A w tle barwny obraz wielokulturowego Lwowa i Berlin szalonych lat 20. początku XX wieku.

1917 rok, Lwów. Wojna zbliża się ku końcowi, ale miasto wrze w ogniu narodowych ambicji. Po 16-letnim Wiktorze Foglu, opuszczonym przez matkę synu lokalnego wariata, nikt nie spodziewa się za wiele. Jest albinosem, a więc odmieńcem. Nic nie boli tak bardzo jak inność. Nic bardziej nie motywuje niż bieda i upokorzenie. Wiktor Fogel, dzięki przypadkowemu spotkaniu teatralnego charakteryzatora, odkrywa talent do przeobrażania twarzy. W poszukiwaniu szczęścia, spełnienia i prawdziwej miłości opuszcza płonący Lwów. 

Berlin lat 20. jest Sodomą i Gomorą Europy. To miasto rozpusty i dekadencji, domów uciech i kabaretów.  Wiktor Fogel nie jest już śmierdzącym zgniłą rybą chłopcem z lwowskich podwórek. Otacza go sława geniusza charakteryzacji i alchemika, który wynalazł eliksir młodej skóry. Dokąd zaprowadzą go sława, pieniądze i namiętność?

Na Półkę z Książkami trafił "Mistyfikator" w którym odwiedzamy wielokulturowy Lwów oraz Berlin z czasów swingu i rozpusty, opowiada autorka Joanna Parasiewicz.

Joanna Parasiewicz to bsolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, specjalistka prawa międzynarodowego. Frankofilka i wielbicielka kultury żydowskiej. Na co dzień zajmuje się działaniami promocyjno-marketingowymi jednej ze spółek technologicznych. Teksty jej autorstwa publikowane są w magazynach branżowych oraz w Harvard Business Review. „Mistyfikator” to książka w jej dorobku po „Uskrzydlonych”, powieści historycznej o pierwszych lotnikach i czasach Belle Époque.

„Mistyfikator” Joanny Parasiewicz ukazał się nakładem Wydawnictwa Szara Godzina 15 lutego 2021 r. Powieść jest dostępna w internetowych i stacjonarnych księgarniach w całej Polsce. 

 

REKLAMA