"Odetchnij od miasta. Dolny Śląsk" - przewodnik po naszych ziemiach, jakiego nie było [POSŁUCHAJ]

Piotr Bartyś | Utworzono: 29.03.2021, 13:03 | Zmodyfikowano: 29.03.2021, 13:03
A|A|A


W najnowszym przewodniku z bestsellerowej serii „Odetchnij od miasta.”( premiera 14 kwietnia 2021) Sylwia Kawalerowicz rozmawia z mieszkańcami tego regionu, gospodarzami domów gościnnych, odkrywa jego kuchnię, poznaje lokalne targi, słucha miejscowych opowieści i poznaje niesamowite miejsca. Autorka przyjechała na Dolny Śląsk po raz pierwszy - wcześniej bywała tylko we Wrocławiu - i podczas kilku wypraw jesienią 2020 roku dotarła do kilkudziesięciu niezwykłych miejsc w naszym regionie.

Sylwia Kawalerowicz /fot.archiwum autorki

„Wyprawy na Dolny Śląsk były wielką przygodą. Odkryłam świat fascynujący, nieoczywisty, czasami intrygująco szkaradny, a czasami obłędnie piękny”.

wszystkie fot. z Dolnego Śląska - Piotr Bartyś

Śląskie średniowieczne zamki, pałace, tajemnicze sztolnie, dawne kopalnie, jaskinie, wulkany i góry są jak z baśniowych opowieści. Każdy znaleźć tu może miejsce dla siebie. Od renesansowego pałacu, jurty, nowoczesnego glampingu, trzystuletniego domu po starą szkołę parafialną, dizajnerskie chatki, biodomki i odremontowane stodoły.

Książka podzielona została na trzy części. Oprócz propozycji noclegowych można znaleźć w niej polecane miejsca z regionalną kuchnią. Ci, którzy lubią aktywny odpoczynek, znajdą w rozdziale „Co przeżyć” garść pomysłów na kulturalne spędzenie czasu lub propozycje relaksu na łonie natury, nie tylko na górskich ścieżkach.

Na rozmowę z Sylwią Kawalerowicz zaprasza Piotr Bartyś:

 

REKLAMA
Dźwięki
"Odetchnij od miasta. Dolny Śląsk" - przewodnik, Sylwia Kawalerowicz przyjechała po raz pierwszy na Dolny Śląsk i się zachwyciła. Urzekającej książka odkrywającej miejsca z duszą w naszym regionie.

To może Cię zainteresować