Maria Zięba opowiada i tworzy Ładne Historie na Dolnym Śląsku [PODCAST]

Łukasz Lorenc | Utworzono: 27.03.2021, 12:13 | Zmodyfikowano: 27.03.2021, 12:33
A|A|A

Maria Zięba, fot. Kalina Żaczek (pstrykam i znikam)

Z miłości do ludzi i Dolnego Śląska – Maria Zięba już od ponad pięciu lat współtworzy Fundację Ładne Historie, realizując projekty, które innym pozwalają się rozwijać, uczyć, poznawać, spotykać, zachwycać. Aktywnie w Świdnicy, we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku – wierzy w społeczną pomoc, nieprzerwanie działając w obszarze trzeciego sektora, a więc wśród organizacji pozarządowych.

Maria podkreśla, że najważniejsi są ludzie. To dla nich, dzięki nim i wspólnie z chcącymi – powstają tytułowe Ładne Historie. 

Między innymi w nowo otwartym centrum aktywności na wrocławskim osiedlu Plac Grunwaldzki na pomoc uczniom klas IV-V oraz VI-VIII przychodzi zespół edukatorów i edukatorek. W przestrzeni przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie 63a  tuż obok skweru im. Ireny Sendlerowej powstała świetlica, która zachęca do udzału w kreatywnych zajęciach: gry edukacyjne, inspirujące spotkania, ćwiczenia ruchowe, twórcze warsztaty plastyczne. W warsztatowych pracowniach miejsce dla siebie znajdzie także licealna i studencka młodzież. 

We Wrocławiu Centrum Rozwoju i Aktywności dzieci i młodzieży ODNOWA działa od poniedziałku do piątku w godzinach 15:30-19:30. Udział w zajęciach jest bezpłatny. 

W Świdnicy ładne historie malują się na podwórkach. To przy okazji tego projektu powstała także Akademia Wolontariusza, a gdy dołączyli słuchacze świdnickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku – spełniło się kolejne marzenie o wolontariacie międzypokoleniowym.

Na Dolnym Śląsku od 2019 roku rozwija się wielkoduszny projekt Łączą nas góry. To wycieczki górskie dla dzieci z niepełnosprawnością ruchową. Pokonując stereotypy, organizatorzy sprawili, że przepiękne Sudety stały się dostępne dla tych, którzy na co dzień pokonują o wiele większe trudności.W końcu góry są dla wszystkich, a turystyka górska to fantastyczna forma reahibilitacji!

O projektach, celach, wspomnieniach i nadziejach porozmawialiśmy w Sobotniej Kawie w Radiu RAM:

 Działania, w które angażuje się nasza rozmówczyni znajdziecie także pod szyldem pogotowia animacyjnego

REKLAMA
Dźwięki
Pracuje przy projektach artystycznych i społecznych... i o tym aktywnym życiu w świecie lokalnej kultury rozmawiamy w Sobotniej Kawie w Radiu RAM.

To może Cię zainteresować