Air Hunger czyli gitarowy lo-fi z wrocławskiego podwórka [POSŁUCHAJ]

Łukasz Lorenc | Utworzono: 16.03.2021, 22:21 | Zmodyfikowano: 16.03.2021, 22:52
A|A|A

Air Hunger, mat. prasowe

Dawid Schindler w marcu 2020 roku zamknięty w mieszkaniu rozpoczął nowy rozdział w swoim muzycznym świecie. W przenośni i dosłownie pozostając w stanie izolacji stworzył solowy projekt Air Hunger, który zarówno za pomocą dźwięków jak i podśpiewywanych słów ilustruje nastroje i uczucia, z którymi mierzył się w tamtym czasie. Album F-I-X-E-R został nagrany na smartfonie, a zremasterowany przez Dig a Pony Records  zachowuje swoją kruchą, ale i ciepłą, miejscami senną aurę, która rzecz jasna wynika z przemyślanej koncepcji.

To gitarowe, romantyczne a zarazem smutne lo-fi brzmienia, znakomicie wpisujące się w otaczającą nas pandemiczną rzeczywistość. Na albumie znajdziemy wiele shoegaze'owo-noise'owych pejzaży, minimalistycznych melodii i nostalgicznych tekstów.

Posłuchajcie jak brzmi eksperymentalny songwritting z Wrocławia:

W audycji PL gra rozmawialiśmy z artystą także o emocjach towarzyszących komponowanym utworom czy muzycznych i życiowych celach na 2021. 

Kolejne kroki muzyka możecie obserwować za pośrednictwem mediów społecznościowych, a płytę na kasecie lub płycie CD zdobyć już wkrótce za pośrednictwem strony internetowej wytwórni.

REKLAMA

To może Cię zainteresować