Grammy 2021 na playliście Radia RAM

Łukasz Lorenc | Utworzono: 16.03.2021, 18:21 | Zmodyfikowano: 16.03.2021, 18:21
A|A|A

Beyonce, Megan Thee Stallion fot. Invision/Invision/East News

W nocy z niedzieli na poniedziałek w Los Angeles po raz 63. rozdano złote gramofony. Nagrody Grammy popularnie porównuje się do muzycznych Oscarów i nie da się ukryć, że to wyjątkowa okazja by zerknąć w twórczość artystów i artystek, o których było najgłośniej. Z drugiej strony złośliwcy powiedzą, że to wyłącznie gigantyczna promocja przemysłu muzycznego, ceremonia masowego spojrzenia na muzykę.

W czasie pandemii trudno się na taką galę obrażać. Branża muzyczna wciąż pozostaje zamrożona i wszystko wskazuje na to, że pojawiające się miejscami informacje o trasach koncertowych zostaną ponownie przełożone. Podczas ceremonii zamiast sali pełnej najważniejszych przedstawicieli i przedstawicielek świata muzyki czy celebryckiego środowiska, zobaczyliśmy kameralnie ustawione stoliki, przy których zasiedli wyłącznie nominowani. Inaczej niż dotąd przebiegł proces ogłaszania i wręczania nagród: zamiast gwiazd z ekranów na scenie pojawiły się osoby na co dzień pracujące przy organizacji koncertów i festiwali. W ten sposób mieliśmy okazję spojrzeć na twarze reprezentujące sektor, którego pracownicy na całym świecie stracili środki do życia, z powodu pandemii... a to setki tysięcy, jak nie miliony ludzi. 

Grammy 2021 należały do Beyoncé. Dziewięć nominacji i cztery statuetki na koncie, które dołączyły do potężnej kolekcji (28!). Tym samym współczesna królowa muzyki pop stała się najczęściej nagradzaną artystką w historii wydarzenia, wyprzedzając skrzypaczkę Alison Krauss.

Nagrodę w kategorii Nagranie Roku odebrała Billie Eilish, której piosenki z pewnością nieraz mieliście okazję słuchać na 89,8 FM. 

W kategorii Album roku tryumfowała Taylor Swift za płytę Folklore. Warto posłuchać występu prosto z gali:

Grammy za Debiut roku powędrowała do raperki Megan Thee Stallion, która wraz z Beyoncé stworzyła utwór roku pt. Savage. Na scenie wystąpiła jednak w zjawiskowym show wraz z Doją Cat, częściowo odtwarzając kolorowy performans z teledysku znanego z utworu WAP

Nie zabrakło zjawiskowych kreacji i pełnych energii występów podczas prawie czterogodzinnego show. Grammy to plebiscyt najpopularniejszych, wykręcających największe liczby i najchętniej słuchanych na całym świecie wykonawców... ale najważniejsze, co powinniśmy odnotować wspominając Grammy 2021: kobiety górą!

W środę na antenie Radia RAM (17.03.2021) po 22:00 w audycji Wszystko co najlepsze przyjrzymy się także nominacjom w pozostałych kategoriach, a jest czego słuchać! 

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować