Ewakuacja na wrocławskich Popowicach zakończona

PP, Beata Makowska | Utworzono: 04.03.2021, 04:30 | Zmodyfikowano: 04.03.2021, 07:04
A|A|A

fot. Beata Makowska

Zakończyła się ewakuacja wrocławskich Popowic. Mieszkańcy mogą już wracać do domów. Przywrócono także ruch na ul. Popowickiej. Wczoraj na budowie osiedla robotnicy natrafili na 250-kilogramowy ładunek pochodzący z czasów II wojny światowej. Jak mówił Przemysław Parol z patrolu saperskiego - jest to pocisk niemiecki, jednak został zrzucony na miasto przez Rosjan - gdyż posiada rosyjski zapalnik.

- Takie znaleziska nazywamy zardzewiałą śmiercią - mówi Przemysław Parol:

Ładunek jest już na wrocławskim poligonie, gdzie zostanie jeszcze dzisiaj zdetonowany.

Po okolicy jeździł specjalny policyjny radiowóz nadający komunikat:

Dla osób, które potrzebowały schronienia wrocławskie MPK przygotowało autobusy. Także osoby przebywające na kwarantannie miały zgłosić się do wydzielonych pojazdów. Na czas neutralizacji ładunku zostały przewiezione do wrocławskiej Hali Stulecia:

Starsze osoby, które nie mogły opuścić mieszkań o własnych siłach, zostały przewiezione do pobliskiej szkoły podstawowej. Jak mówi Łukasz Dutkowiak z wrocławskiej policji, funkcjonariusze od momentu znalezienia 250-kilogramowego pocisku zabezpieczali teren:

Dla mieszkańców okolicznych domów były to bardzo stresujące chwile. Zwłaszcza, że to nie pierwszy niewybuch w ostatnich tygodniach:

Ewakuacja obowiązywała lokatorów bloków w rejonie ograniczonym ulicami: od zachodu i południa - Wejherowską, od północy Popowicką, a od wschodu Białowieską.

REKLAMA

To może Cię zainteresować