Od soboty zakrywanie ust i nosa wyłącznie przy użyciu maseczki

Elżbieta Osowicz, PP/IAR | Utworzono: 24.02.2021, 15:50 | Zmodyfikowano: 24.02.2021, 15:50
A|A|A

fot. Adam Guz/KPRM

Rekomendowane są jednorazowe maseczki chirurgiczne, które nie powinny być używane dłużej niż kilka godzin. Naczelny epidemiolog Uniwersyteckiego szpitala Klinicznego we Wrocławiu, profesor Jarosław Drobnik podkreśla, że w niektórych sytuacjach przyłbica może być stosowana jako uzupełnienie do maseczki, bo chroni oczy. Jednak nie może być jedynym zabezpieczeniem, bo nie spełnia tej roli - podkreśla specjalista.

Niektórzy podkreślają, że kupują to co jest w sklepach.

Wybór maseczek na rynku jest ogromny, ceny też spadły w stosunku do tego co działo się na początku pandemii, kiedy towaru brakowało. Jak mówi właściciel jednej z wrocławskich hurtowni Karol Poneta, w ostatnich dniach widać większe zainteresowanie maseczkami.

Elżbieta Osowicz rozmawiała z mieszkańcami przed jednym z wrocławskich szpitali.

Na przegląd maseczek dostępnych na polskim rynku nasza reporterka wybrała się do jednej z wrocławskich hurtowni.

Rząd podjął też decyzję o wprowadzeniu dodatkowych ograniczeń. Województwo warmińsko-mazurskie wraca do nauczania zdalnego w klasach 1-3, zamknięte będą tam hotele, galerie handlowe, kina teatry, muzea, galerie. Zamknięte będą również baseny i korty tenisowe. Na Mazurach jest obecnie najpoważniejsza sytuacja. - W woj. warmińsko-mazurskim jest to 34% przy średniej ogólnopolskiej 19% - mówił na konferencji prasowej minister zdrowia.

W związku z trudną sytuacją epidemiczną u naszych południowych sąsiadów od soboty wprowadzona zostanie także kwarantanna po przyjeździe z Czech i Słowacji - z wyłączeniem osób zaszczepionych dwoma dawkami szczepionki.

REKLAMA

To może Cię zainteresować