Canti Spazializzati wraca z dźwiękowym eksperymentem do BWA

Łukasz Lorenc | Utworzono: 12.02.2021, 12:15 | Zmodyfikowano: 12.02.2021, 12:31
A|A|A

Canti Spazializzati to doświadczalny cykl muzyczny, realizowany przez ruch Canti Illuminati, założony przez Daniela Brożka. Prowadzony od roku 2018 program warsztatowo-koncertowy to kontynuacja idei Canti Illuminati Festivalu z 2016 poświęconego prezentacji nowych zjawisk w muzyce elektronicznej oraz wrocławskiej tradycji kwadrofonicznej.

Misja jest prosta: upowszechniać twórczość artystek i artystów poprzez koncerty i słuchowiska na wielokanałowym nagłośnieniu. Wyobraźmy sobie, że cała przestrzeń, w której się znajdujemy, staje się elementem kompozycji dźwiękowej. Wszystko gra i to nieprzypadkowo! By tak się stało, twórcy projektu poszukują ciekawych akustycznie miejsc, by przybliżyć odbiorcom zjawisko poruszania się muzyki i pojedynczych dźwięków w konkretnym miejscu. 

Od 12 lutego do 28 marca w godzinach otwarcia galerii BWA Dizajn, mamy okazję wysłuchać trzynastu kompozycji przygotowanych specjalnie na tę okazję. Galeria zmienia się chwilowo w Radio Żyjnię, czyli lokalizację, w której zainstalowano pięciokanałowy system nagłośnieniowy, umożliwiający dźwiękową medytację. Przekraczając próg BWA przy Świdnickiej wkraczamy do słuchowiskowego, miejskiego sanatorium. Możemy wygodnie usiąść, odciąć się od codzienności i spróbować konfrontacji z naturą dźwięku.  

O wyjątkowości projektu na styku wizualnej sztuki współczesnej i pozorie niewidzialnej sztuki brzmieniowej opowie w najbliższy wtorek (16.02.2021) w audycji PL gra po godzinie 22:00 – Jan Chrzan – członek zespołu produkcyjnego Canti Spazializzati. Do usłyszenia!

REKLAMA

To może Cię zainteresować