PL gra: Latarnia Records kończy przygodę wydawniczą

Łukasz Lorenc | Utworzono: 25.01.2021, 17:59 | Zmodyfikowano: 25.01.2021, 18:09
A|A|A

Latarnia Records, fot. Joanna Frota Kurkowska

Wczoraj oficjalnie zakończyła się romantyczna historia Latarni, której światło gaśnie bezpowrotnie. 

Współwłaścicielami Latarni Records byli Przemysław Jakonowiak produkujący pod pseudonimem 1988 (kiedyś znany jako Etamski) oraz Wojciech Krasowski, ojciec założyciel labelu Few Quiet People. Sami nigdy nie ukrywali, że stworzyli Latarnię głównie dla siebie, wydając własną muzykę oraz twórczość artystów z którymi łączy ich przyjaźń. Ten dorobek względem ilości może nie jest zbyt wielki, ale pod względem jakości – był to jeden z najciekawszych adresów z muzyką pełną zamglonych opowieści, raz od wytwornicy dymu z synoskiego snu, raz od papierosowych smug wypuszczanych przez Dawida Szczęsnego. Zresztą, jak sami o sobie zdążyli mówić: naszą dewizą jest wydawać mniej, a rozsądnie – rzeczy więcej niż wartościowe, takie, które działają wielopłaszczyznowo i razem będą tworzyć wyjątkowy katalog. I dumnie udało im się tę misję doprowadzić do końca. 

 Trzy dni wcześniej w mediach społecznościowych zespołu Syny pojawiła się analogiczna informacja:

Ladies and Gentlemen,

Syny ogłaszają koniec sagi i żegnają się z Wami. Każde uniwersum kiedyś się kończy.

Follow the future

...i nie da się odbić uczucia, że te dwie wiadomości zbiegają się nie bez powodu. Wyglądają jak noworoczne porządki, podkładka pod nowy start, ostatnie pożegnanie ale bez łez bo w dobie pandemii, a więc w czasie, w którym nie można zagrać na scenie dla publiczności na żywo, po raz o s t a t n i. Zespół Syny tworzyli 1988 (współzałożyciel Latarni) i Robert Piernikowski, oboje podczas dotychczasowej twórczości nagrywali w barwach tej samej wytwórni. 

 

fot. Dawid Misiorny

Co będzie dalej? Podebatujemy na ten temat we wtorek (26.01) w audycji PL gra między 22:00 a 24:00. Zapraszamy w podróż pełną międzylądowań na muzycznych wyspach, którymi przez kilka dobrych lat opiekowała się niezawodna Latarnia...

PS w tym roku pod skrzydłami Def Jam Recordings pojawi się nowy, solowy album 1988. W singlu nawijają i śpiewają dobrze znane słuchaczom i słuchaczkom Radia RAM: Margaret i Kacha Kowalczyk z zespołu Coals. Zapowiada się szalenie ciekawie!

 

 

 

 

REKLAMA