W USK i szpitalu zakaźnym w weekend zaszczepionych zostanie po kilkaset osób

el | Utworzono: 16.01.2021, 21:54 | Zmodyfikowano: 16.01.2021, 22:55
A|A|A

archiwum radiowroclaw.pl/ Patrycja Dzwonkowska

- W poniedziałek rozpoczniemy też podawanie drugiej dawki osobom, które przyjęły szczepionkę, jako pierwsze - poinformowała Monika Kowalska, rzeczniczka USK we Wrocławiu. Dodała, że z powodu niepewnej sytuacji związanej z dostawami szczepionki przeciwko Covid-19, USK musiał nieznacznie zmodyfikować plan szczepień.

W sobotę szef KPRM Michał Dworczyk poinformował, że w związku z ogłoszeniem przez koncern Pfizer tymczasowego zmniejszenia dostaw szczepionek do krajów europejskich, w przyszłym tygodniu wstrzymany będzie transport 330 tys. dawek do szpitali węzłowych w ramach pierwszego szczepienia grupy zero, natomiast zgodnie z planem 50 tys. dawek trafi do punktów na drugie szczepienia, a 120 tys. dawek na pierwsze szczepienia do DPS-ów.

W USK, który jest największym szpitalem na Dolnym Śląsku, do tej pory pierwszą dawkę szczepionki przyjęło ponad 12 tys. pacjentów z grupy zero. - Do wyszczepienia w tej grupie mamy jeszcze trzy tysiące osób - powiedziała rzeczniczka.

Szczepienia kontynuowane są w weekend również m.in. w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu, który jest największym szpitalem zakaźnym w regionie. - W sobotę zaszczepionych zostanie około 450 osób i podobna liczba w niedzielę - powiedziała rzeczniczka tego szpitala Urszula Małecka. Również w tej lecznicy w poniedziałek ma się rozpocząć podawanie drugiej dawki szczepionki dla osób z grupy zero.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
REKLAMA

To może Cię zainteresować