Medycy do szczepień. Pierwsi skorzystają ze szczepionki na koronawirusa zaraz po świętach

Elżbieta Osowicz, WK | Utworzono: 24.12.2020, 06:40 | Zmodyfikowano: 24.12.2020, 06:42
A|A|A

fot. Patrycja Dzwonkowska

Najprawdopodobniej już w najbliższą niedzielę pierwsi na Dolnym Śląsku medycy będą szczepić się przeciwko koronawirusowi. Zostało wyznaczonych 5 szpitali w regionie, do których w pierwszej kolejności trafią szczepionki. Jednym z nich jest Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu, gdzie na razie na dobrowolne szczepienia zapisało się 65 procent personelu. W Dolnośląskim Centrum Onkologii na liście jest około 70 procent załogi. Szczepienia są dobrowolne, ale jak mówi dyrektor DCO Adam Maciejczyk nie wyobraża sobie sprzeciwu, bez istotnych wskazań medycznych:

W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu, który został wytypowany jako szpital węzłowy, zgłaszają się nie tylko pracownicy, ale także medycy z innych placówek, w sumie na liście jest już ponad 4 i pół tysiąca osób. O tym jakie jest zainteresowanie pracowników klinik mówi rzeczniczka szpitala Monika Kowalska:

W Pogotowiu Ratunkowym w Legnicy na razie na szczepienia zapisało się 35 procent personelu, w szpitalu na wrocławskim Brochowie na liście jest niewiele ponad 60 procent personelu. Medycy mają czas do 28. grudnia na złożenie deklaracji. Wątpliwości mają między innymi osoby, które już przechorowały covid19 i jeszcze nie czują się dostatecznie dobrze.

Posłuchaj całej rozmowy z dyrektorem DCO Adamem Maciejczykiem:

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować