Trwają prace wykończeniowe w szpitalu tymczasowym

Elżbieta Osowicz, BT | Utworzono: 27.11.2020, 15:23 | Zmodyfikowano: 27.11.2020, 16:18
A|A|A

fot. Andrzej Mastalerz/fotopolska.eu (CC-BY-SA 2.0)

Pierwszy etap miał być oddany do końca tego tygodnia, ale trzeba poczekać jeszcze kilka dni - trwają prace wykończeniowe, montowanie instalacji i ustawianie łóżek. Szpital przy Rakietowej ma być etapami przekazywany Uniwersyteckiemu Szpitalowi Klinicznemu. Jak mówi rzeczniczka klinik Monika Kowalska trwa kompletowanie kadry i sprzętu medycznego.

W pawilonach przy ulicy Rakietowej docelowo ma być 400 miejsc, w pierwszym etapie około stu. Dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego Piotr Pobrotyn przyznaje, że większość kadry medycznej to będzie personel z klinik.

Szpitale tymczasowe mają pełnić funkcje placówek zapasowych, na wypadek pogorszenia sytuacji epidemiologicznej. Pacjenci w pierwszej kolejności mają być leczeni w zwykłych szpitalach.

Dziś oficjalnie otwarty został szpital tymczasowy w Wałbrzychu. W wolnym budynku zorganizowano 50 miejsc dla zakażonych covid19, pierwsi pacjenci będą tam mogli trafić na początku przyszłego tygodnia. Dobiega też końca wyposażanie szpitala tymczasowego w Bolesławcu, w kontenerach będzie dodatkowych 65 miejsc. W sumie w regionie, według danych wojewody jest przygotowanych 3170 łóżek, z czego wykorzystanych jest prawie połowa.

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować