20 miejsc na 20 lat Radia RAM - Narodowe Forum Muzyki [POSŁUCHAJ]

Piotr Bartyś | Utworzono: 25.11.2020, 13:09 | Zmodyfikowano: 25.11.2020, 13:09
A|A|A

Wnętrze NFM w listopadowy poranek / fot. Piotr Czyszkowski

Tradycyjnie naszą wizytę zaczynamy od rozmowy z gospodarzem miejsca - z dyrektorem NFM, Andrzejem Kosendiakiem. Najpierw jubileuszowo wspominamy jego pierwszą próbę tutaj, najciekawsze koncerty, przypominamy na czym polega fenomen znakomitych warunków akustycznych głównej sali koncertowej, a także opowiadamy o funkcjonowaniu obiektu w czasach pandemii.

Kolejnym naszym gościem jest Christian Danowicz, koncertmistrzem NFM Orkiestry Leopoldinum, z którą regularnie występuje jako solista i dyrygent. Czas pandemii, najnowsze projekty naszego gościa -  o tym głównie w podcaście.

Marcin Danilewski jest skrzypkiem i koncertmistrzem WEST SIDE SINFONIETTA, zespołu, który jest wspólną inicjatywą muzyków NFM Filharmonii Wrocławskiej i Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie. Funkcjowanie składu złożonego z muzyków mieszkających w dwóch tak oddalonych miastach w czasie pandemi nie należy do rzeczy łatwych.

 

Agata Adamczyk jest menedżerem NFM ORKIESTRA LEOPOLDINUM. na czym polega jej praca, co stanowi największe trudności i jak się je pokonuje w praktyce - to temat rozmowy.

Do Narodowego Forum Muzyki wybrał sie z mikrofonem Piotr Bartyś.


REKLAMA

To może Cię zainteresować