Kapitan zostaje na pokładzie. Maciej Janowski z nowym kontraktem w Sparcie

Radio RAM, PP | Utworzono: 05.11.2020, 11:05 | Zmodyfikowano: 05.11.2020, 12:05

Janowski barw Sparty broni od 2007 roku, z dwuletnią przerwą na występy w Unii Tarnów. Stał się w tym czasie jednym z symboli wrocławskiego klubu i podpisanie kolejnej umowy z kapitanem drużyny wydawało się być tylko formalnością.

29-letni żużlowiec w minionych rozgrywkach był jednym filarów Betardu Sparty i walnie przyczynił się do zdobycia przez wrocławski zespół brązowego medalu Drużynowych Mistrzostw Polski. Indywidualnie Maciej Janowski wywalczył drugi w karierze tytuł Mistrza Polski, wygrał także jeden z turniejów cyklu GP we Wrocławiu, a w klasyfikacji generalnej MŚ zajął czwarte miejsce.

W najbliższych dniach wrocławski klub ma poinformować o kolejnych ruchach kadrowych. Wśród nich o transferze, który budzi największe poruszenie wśród kibiców. Nieoficjalnie wiadomo, że w przyszłym sezonie ekipie Betardu Sparty będzie występować czołowy zawodnik PGE Ekstraligi – Rosjanin Artiom Łaguta, który ostatnio jeździł w GKM Grudziądz.