Kamienice: Pałac z tajemnicą - odc. 114 [PODCAST]

Joanna Mielewczyk, MJ | Utworzono: 28.10.2020, 13:43 | Zmodyfikowano: 28.10.2020, 13:43
A|A|A

fot. Maciej Lulko i Joanna Mielewczyk

Kamienica, która przed wojną należała do dziadków, przetrwała. Jedna z najpiękniejszych, także dziś, przy placu Powstańców Śląskich. Melitta Sallai pamięta bale urządzane w domu. Pamięta też marzenie o tym, by zostać konduktorką w tramwaju, gdy dorośnie.

Ale nie tylko o kamienicy dziadków opowiemy. Będzie też o pałacu rodziców, w którym Melitta Sallai z rodzeństwem się wychowała. I o styczniu 1945, gdy w pałacu przez moment znajdowały się drogocenne obrazy.

Zapraszam,
Joanna Mielewczyk
Szukam bohaterów kolejnych odcinków, które będą miały swoje premiery na antenie Radia RAM, będą też publikowane na stronie radia oraz na stronie FB Kamienice. Poszukuję mieszkańców czynszówek, którzy pamiętają Wrocław sprzed lat. Być może w Państwa rodzinach są historie, które koniecznie trzeba zachować i przekazać innym. Bardzo chętnie porozmawiam o kamienicach z lat 40., 50. Chętnie spotkam się z miłośnikami kamienic i starych wrocławskich domów. Szukam rozmówców pełnych pasji, gotowych opowiedzieć wzruszającą historię o miejscu, które kochają.
Kontakt: [email protected]

REKLAMA

To może Cię zainteresować