Kamienice: Przedwojenna wrocławianka w powojennym mieście - odc. 132 [PODCAST]

Joanna Mielewczyk, MJ | Utworzono: 03.03.2021, 01:56 | Zmodyfikowano: 03.03.2021, 01:56
A|A|A

Helga Reinhard urodziła się w 1940 roku we Wrocławiu. Dzieciństwo spędzała z babcią, w kamienicy przy ulicy Prostej. Kamienicy, której już nie ma. Są za to wspomnienia, przekazywane z pokolenia na pokolenie. Czego się zatem mogą Państwo spodziewać? Barwnej opowieści o życiu rodziny w przedwojennym Wrocławiu, o kamienicy, której już przy ulicy Prostej nie ma. Wspomnień dotyczących ewakuacji z miasta. I powrotu do Wrocławia na studia. Ale, ale, pani Helga z rodziną z Polski po wojnie wcale nie wyjechała. Mieszkała w okolicach Bolesławca. I również o tym ta opowieść.

Na zdjęciach bohaterka, zdjęcie przed kamienicą i współczesne zdjęcia ulicy Prostej. Ostały się tam dwie kamienice, ale akurat nie te z opowieści.
Szukam bohaterów kolejnych odcinków, które będą miały swoje premiery na antenie Radia RAM, będą też publikowane na stronie radia oraz na stronie FB Kamienice. Poszukuję mieszkańców czynszówek, którzy pamiętają Wrocław sprzed lat. Być może w Państwa rodzinach są historie, które koniecznie trzeba zachować i przekazać innym. Bardzo chętnie porozmawiam o kamienicach z lat 40., 50. Chętnie spotkam się z miłośnikami kamienic i starych wrocławskich domów. Szukam rozmówców pełnych pasji, gotowych opowiedzieć wzruszającą historię o miejscu, które kochają.
Kontakt: [email protected]

REKLAMA

To może Cię zainteresować