Spektrum ONLINE. 6. edycja Świdnickiego Festiwalu Filmowego

materiały prasowe, mh | Utworzono: 27.10.2020, 11:56 | Zmodyfikowano: 27.10.2020, 11:56
A|A|A

fot. materiały prasowe

Dzięki współpracy z platformą mojeekino.pl widzowie będą mieli możliwość zobaczyć niektóre z filmów z konkursu SPEKTRUM bez wychodzenia z domu. W programie Spektrum ONLINE znalazły się takie tytuły jak: „Dolina Bogów” (reż. Lech Majewski), do którego zdjęcia z międzynarodową obsadą - w rolach głównych John Malkovich i Josh Hartnett - powstawały na Dolnym Śląsku, m.in. na wałbrzyskim zamku Książ; „Interior” (reż. Marek Lechki) przedstawiający poruszającą historię dwojga bohaterów, którzy aby znaleźć szczęście, muszą zburzyć wszystko to, o co do tej pory walczyli – w porywających, głównych rolach wystąpili Magdalena Popławska („Atak paniki”) i Piotr Żurawski („Kamper”); „Wszystko dla mojej matki” (reż. Małgorzata Imielska), nagradzany m. in na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni i Warszawskim Festiwalu Filmowym - po seansie odbędzie się spotkanie online z jedną z aktorek, Malwiną Laską; „Malowany ptak” (reż. Václav Marhoul) będący kontrowersyjną adaptacją powieści Jerzego Kosińskiego, pokazywaną w Polsce zaledwie kilka razy. Film miał swoją premierę na Festiwalu Filmowym w Wenecji, a wśród aktorów znaleźli się m.in. Stellan Skarsgard czy Lech Dyblik.

„Dolina Bogów” / pokaz ONLINE w środę, 28.10, godz. 18:00
„Interior” / pokaz ONLINE w czwartek, 29.10, godz. 20:00
„Wszystko dla mojej matki”/ pokaz ONLINE w piątek, 30.10, godz. 19:00
„Malowany ptak” / pokaz ONLINE w sobotę, 31.10, godz. 16:00

Ponadto w dniach 29 – 31 października, również za pośrednictwem platformy mojeekino.pl, będzie można wykupić dostęp do wszystkich bloków konkursowych „Okiem Młodych” (Fabuła, Dokument, Amatorski), jak i filmy z sekcji Spektrum dzieciom, oraz zestaw Mistrzowie Polskiej Animacji.

31 października, o godz. 20:00, na festiwalowym Facebooku odbędzie się wirtualne wręczenie nagród konkursów „Okiem młodych”, które przyzna Jury. Filmy fabularne oceniać będą aktor Rafał Zawierucha, krytyczka filmowa Adriana Prodeus oraz reżyser filmowy Piotr Dylewski. Konkursowym dokumentom przyjrzą się reportażysta Kamil Bałuk, filmoznawca Piotr Pławuszewski oraz reżyserka filmów dokumentalnych Agnieszka Zwiefka. O wygranej wśród najmłodszych, nieprzekraczających 21. roku życia filmowców - amatorów zadecydują aktorka Aleksandra Hamkało, krytyk filmowy Maciej Kędziora z Filmawka.pl oraz prezes Fundacji Filmowej Kazimierza Kutza Krzysztof Kuc.

Spotkania z wszystkimi gośćmi, którzy mieli odwiedzić w tym roku Świdnicę, m.in. z Rafałem Zawieruchą, Agnieszką Holland, Lechem Majewskim, Aleksandrą Hamkało, Jagodą Szelc, Malwiną Laską czy Markiem Lechkim, odbywają się w trybie online i będą transmitowanie na oficjalnym profilu festiwalu na platformie Facebook.

Informacje na temat cen biletów pokazów ONLINE i bieżących zmian programowych są publikowane na oficjalnej stronie Spektrum i zamieszczanie w mediach społecznościowych festiwalu.

Świdnicki Festiwal Filmowy Spektrum jest organizowany przez Świdnicki Ośrodek Kultury i Wrocławską Fundację Filmową oraz finansowany ze środków miasta Świdnica – oficjalnego mecenasa wydarzenia i współfinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

REKLAMA

To może Cię zainteresować