Słynna klinika bez lekarzy. Wszyscy złożyli wypowiedzenia

Elżbieta Osowicz, GN | Utworzono: 30.09.2020, 09:30 | Zmodyfikowano: 30.09.2020, 09:32
A|A|A

fot. archiwum Radia RAM

Wszyscy specjaliści Kliniki Chirurgii Urazowej i Chirurgii Ręki Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu, która prowadziła pionierskie operacje, złożyli wypowiedzenia z pracy. Ma to być protest przeciwko zmianie na stanowisku szefa kliniki.

Rzeczniczka Uniwersytetu Medycznego Monika Maziak potwierdza jedynie, że konkurs na to stanowisko trwa:

- Dyrekcja szpitala będzie próbowała nakłonić specjalistów do zmiany zdania - mówi rzeczniczka szpitala Monika Kowalska: 

Według naszych informacji komisja rekomendowała na stanowisko szefa kliniki profesora Pawła Reicherta, który pracował dotychczas w Klinice Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu. Załoga chce jednak nadal pracować z profesorem Jerzym Goskiem. Pod jego okiem między innymi specjaliści przeszczepili rękę mężczyźnie, który nigdy jej nie miał. Ostateczna decyzja należy do rektora. Zwolnienia z pracy mają trzymiesięczny okres wypowiedzenia, tak więc na razie w klinice operacje odbywają się zgodnie z planem.

Ostateczna decyzja należy do rektora Uniwersytetu Medycznego. Do czasu rozstrzygnięcia konkursu kliniką kieruje jej dotychczasowy szef.

REKLAMA

To może Cię zainteresować