Muzyczne JA wrocławskiej slamerki Adeli [PODCAST]

Łukasz Lorenc | Utworzono: 07.09.2020, 19:58 | Zmodyfikowano: 07.09.2020, 19:58
A|A|A

Czy slamerzy szukają poetyckich inspiracji (a może i odpowiedzi) w muzyce? Tego dowiedzieliśmy się 8. września w audycji Muzyczne JA, podczas spotkania w studiu Radia RAM z Adelą Kiszką.

Slam to sceniczna forma performatywnej rywalizacji pomiędzy poetami i poetkami. Adela z wieloma sukcesami, co miesiąc (z lekkimi odstępstwami od reguły) bierze w niej udział na deskach Surowca mieszczącego się w neonowym podwórku przy Ruskiej. 

Adela to przyszła antropolożka literatury, absolwentka twórczego pisania i edytorstwa; miłośniczka wszystkich odcieni house'u, wielogłosów i bałaganiarskiej psychodelii. Prywatnie uwielbia zanurzać się w miejskim zgiełku i piasku w beach barach, a z zestawu ludzie i słowa, zdecydowanie wybiera to drugie, co wcale nie oznacza, że ludzi nie lubi!

Z racji tego, że Adela czyta ile może, słucha tyle, ile jej czas tylko pozwala i rozgląda się bez przerwy wokół –  tematów i korelacji dźwiękowych nam nie zabrakło. Jak sama mówi: jeżeli miałaby ocalić dwie rzeczy z płonącego świata, to zdecydowanie wybiera słuchawki i język polski... a w studiu Radia RAM wybrzmiały gitary, downtempo, house i szerokopasmowe, muzyczne wspomnienia. 

Audycja Muzyczne JA co wtorek na 89,8 FM lub radioram.pl  między 18:00, a 20:00

REKLAMA

To może Cię zainteresować