DoZoo w Zlinie - niedzielny konkurs z biletami

Anna Fluder | Utworzono: 22.08.2020, 07:23 | Zmodyfikowano: 22.08.2020, 07:23
A|A|A

Do Zoo-baczenia w Zlinie są zwierzęta z Afryki, Azji, Australii i Ameryki. Wiele gatunków zagrożonych wyginięciem w naturze, tam ma się świetnie i przetrwa na wybiegach, w wolierach czy akwariach. U naszych południowych sąsiadów jest także możliwość wyjatkowego zbliżenia się np. do płaszczek, by je pogłaskać czy nakarmić krewetkami.  Dla miłośników dalekich podróży wielką atrakcją może być całe otoczenie pałacu Lešná.  Spacer przez bujny zielony las wśród małp, wydr olbrzymich, leniwców i tukanów, ale o piraniach też warto pamiętać.

Zaproszenie na tę przygodę w Czechach do zdobycia w niedzielnym konkursie. Przed południem słuchaj uważnie, odpowiedz na pytanie, które pojawi się na antenie i wygraj 2 bilety wstępu do ZOO w Zlinie.

Na odpowiedzi czekamy pod numerem SMS 72280, w treści wpisz: RAM + odpowiedź + Twoje imię i nazwisko (koszt 2,46 zł). Ogłoszenie zwycięzcy przed godz. 12.00 na antenie Radia RAM.

Nagroda od Czeskiej Centrali Ruchu Turystycznego-CzechTourism to 2 bilety wstępu do ZOO w Zlinie. www.zoozlin.eu lub www.visitczechrepublic.com

ZOO i pałac Zlín-Lešná – czynne każdego dnia w roku
Zoo Zlín razem z pałacem Lešná tworzą wyjątkowe miejsce z niepowtarzalną atmosferą. Każdego roku przybywa tu 650 000 zwiedzających. Już od wielu lat należy do dziesięciu najchętniej odwiedzanych atrakcji w Czechach.
Zwierzęta i ekspozycje
Podczas spaceru pod koronami stuletnich drzew wybierzesz się w „podróż dookoła świata". Spotkasz tu ponad 220 gatunków zwierząt z Afryki, Azji, Australii i Ameryki. Zobaczysz rozległe ekspozycje przyrodnicze, wybiegi dla zwierząt i woliery, bujną zieleń i ciekawostki artystyczne.
Największe atrakcje:
• Zatoka płaszczek
Wyjątkowa ekspozycja, jedyna w swoim rodzaju w Europie. Będziesz miał okazję nie tylko pogłaskać morskie płaszczki, ale także nakarmić je krewetkami!
• Hala tropikalna
Znajdziesz się w bujnym lesie deszczowym tropikalnej Ameryki, w otoczeniu małp, wydr olbrzymich, leniwców, tukan¬ów, piranii i dawnej cywilizacji Majów.

• Pawilony afrykańskie
W kształcie stylizowanych chat. Spotkasz tu słonie, żyrafy, zebry i antylopy kudu.
• Etiopia
Dżelady, hieny, surykatki, a także sępy, marabuty i dławigady afrykańskie. Zwiedzisz wioskę plemienia Konso.
• Ogród japoński Mu-Shin
Największy ogród japoński w Czechach oczaruje zwiedzających stuletnimi sosnami, kamiennymi lampami kasuga czy źródłem tsukubaj.
• Pałac Lešná
Srebrny skarb, skrzynie sprzed 400 lat, mumia egipska czy luksusowa łazienka z jacuzzi. Zwiedzanie pałacu trwa 45 minut, pałac jest czynny od kwietnia do października.

Szczegółowe informacje:
www.zoozlin.eu

REKLAMA

To może Cię zainteresować