Z książką Ci do twarzy - zaczytani w Magnolia Park [POSŁUCHAJ]

Anna Fluder | Utworzono: 17.08.2020, 06:46 | Zmodyfikowano: 17.08.2020, 06:46
A|A|A

Słomkowy kapelusz i przeciwsłoneczne okulary starannie dobieramy by zadać letniego szyku, ale jest coś co bez względu na okoliczności pasuje zawsze i wszędzie bo "Z książką Ci do twarzy". Pamiętając o wakacyjnym wypoczynku nie zapominamy o przyjemności czytania i dlatego w specjalnym wydaniu programu "Półka z książkami", który zagraliśmy z centrum handlowego Magnolia Park, byliśmy zasłuchani w rozmowy o nowych tytułach, drukarni, thrillerach i opowieściach z wrocławskich kamienic.

W naszym zaczytanym studiu oczywiście nie zabrakło gości. Emilia Teofila Nowak, zabrała nas do położonego w Karkonoszach "Hotelu Aurora". To powieść obyczajowa osadzona w Sudetach, gdzie na tle pięknych gór i zapierających dech w piersiach widoków rozgrywają się sceny zarówno romantyczne, zabawne, ocierające się o komedię, jak i tragiczne czy przykre, sprawiające, że człowiek na moment zatrzymuje się i poddaje refleksji.

Odwiedziła nas także Joanna Mielewczyk, dobrze już znana we Wrocławiu autorka cyklu radiowego Kamienice i książek o powojennych i przedwojennych mieszkańcach kamienic i domów. Były więc opowieści o miejscach, ludziach i emocjach. Wiemy już, że po historiach tuż powjennych i przedwojennych czas na trzecią część w której połączone dzieje stworzą czasem metafizyczną opowieść.

Jest też we Wrocławiu takie miejsce przy ulicy Otwartej 12 gdzie w drukarni typograficznej książki powstają w najstarszej technice.  Maciej Zarański, prezes Fundacji Klub Innowatora, który podjął wyzwanie kontynuowania tradycji składania tekstu jak za czasów Gutenberga jest również autorem kryminału "Powrót Sowy". Warto posłuchać posłuchać jak od wyobrążni i tworzenia opowieści, przez proces pisania, drukowania i składania, powstaje dzieło literackie. A ostatnio także serial o tajemnicach Adama Sowińskiego drukowany na papierze.

Przedpremierowo swoją najnowszą książkę "Likwidacja" zapowiedziała Nadia Szagdaj. Autorka kryminałów retro i thrillerów psychologicznych po raz kolejny wciąga czytelników w mroczną i iintrygującą historię. Poznamy Kaję oraz spotkanego dzięki aplikacji randkowej Daniela, Ich weekend miał być zwieńczeniem kilkumiesięcznej internetowej znajomości. Zapowiada się romantycznie, a jak będzie? Dowiemy się z lektury, a autorka jak zwykle na inspiracje trafia w życiu i czasem nocą... we śnie.

Tegoroczny relaks to dla wielu z nas czas spędzany w domu, w ogródku, na krótkich i niedalekich wyprawch, ale nawet nie wyjeżdżając z Wrocławia można podróżować w dalekie światy i przeżyć niezwykłą przygodę. Wystarczy sięgnąć po dobrą lekturę i dać się ponieść wyobraźni.

REKLAMA
To może Cię zainteresować