Terry Clark-Ward głosem we wrocławskich autobusach i tramwajach! [POSŁUCHAJ]

Jan Pelczar | Utworzono: 06.08.2020, 16:38 | Zmodyfikowano: 06.08.2020, 16:38
A|A|A

MPK tak przedstawia prezentera Radia RAM: 

"Brytyjczyk, który od kilkunastu lat mieszka we Wrocławiu i jak sam twierdzi, jest fanem wrocławskiej komunikacji miejskiej. Ma baaaajeczny głos, nie zastanawialiśmy się długo i poprosiliśmy Terry’ego, by nagrał do naszych tramwajów i autobusów wszystkie zapowiedzi po angielsku. Ten system informacji pasażerskiej dla obcokrajowców będzie już teraz rozbudowany, a w przyszłości będziemy go dalej rozwijać".

Terry będzie zapowiadał po angielsku nazwy przystanków oraz początek i koniec tras. Szef MPK Krzysztof Balawejder nie ma wątpliwości, że to bardzo dobra zmiana.

 

Rzecznik MPK Wrocław Tomasz Sikora dodaje, że, gdy zapytał Terry'ego o pierwsze skojarzenie z wrocławską komunikacją miejską, odpowiedź brzmiała: "koksowniki".

 

Niektóre nazwy przystanków nie są dosłownym tłumaczeniem, Terry popisał się językową inwencją. 

 

Po angielsku usłyszymy nazwy najważniejszych węzłów przesiadkowych i atrakcji turystycznych. 

Od kilku lat możemy w pojazdach MPK usłyszeć także inne głosy. I tak MPK głosem prof. Jana Miodka zapowiada przystanek "Uniwersytet Wrocławski". Jest także śpiewana zapowiedź przystanku "Arkady Capitol". Od teraz obcokrajowcy usłyszą po angielsku w pojazdach MPK, nie tylko zapowiedzi przystanków, ale także informacje o końcu lub początku trasy.

O co pytał Clarka-Warda Paweł Gołębski w porannym programie Radia RAM? Posłuchaj:

REKLAMA

To może Cię zainteresować