Prekursor polskiego fingerstyle’u zagra 4 sierpnia we Wrocławiu

Radio RAM | Utworzono: 20.07.2020, 19:20 | Zmodyfikowano: 20.07.2020, 19:20
A|A|A

Fot. materiały prasowe

Piotr Restek Restecki to charyzmatyczny i bezkompromisowy artysta wywodzący się z nurtu gitarowego, zafascynowany muzycznymi eksperymentami. Prekursor gitarowego nurtu indie instrumental, w którym łączy tradycyjny muzyczny kanon z awangardowym wykorzystaniem elektroniki, samplera, a także własnego głosu. Restecki czerpie z tradycji rythm&bluesa, lirycznej ballady, jazzowego feelingu, latynoskiego szaleństwa, szamańskiego transu, konfrontując je z muzyczną wizją przyszłości spod znaku independent. Jego jednoosobowa „scena niezależna” to koncerty przepełnione inteligentnym humorem i ironią, które jego występom dodają uroku i pikanterii.

Bogaty dorobek fonograficzny artysty oraz liczne koncerty zagrane nie tylko w Polsce, ale i w Europie czy Chinach to najlepsza wizytówka Piotra Resteckiego. Występował między innymi ze światowej sławy artystami, takimi jak: Tommy Emmanuel, Preston Reed, Jon Gomm. Współpracował także z czołówką polskich wokalistów: Andrzejem „Piaskiem” Piasecznym, Piotrem Cugowskim, Krzysztofem „K.A.S.Ą.” Kasowskim.

Piotr „Restek” Restecki jako artysta łączy w sobie instrumentalną wirtuozerię, estetykę melodii, kompozytorskie ucho, charyzmę i odwagę muzycznego eksperymentowania. Czyni go to indywidualnością, którą usłyszawszy raz – nie sposób zapomnieć.

PIOTR ‘RESTEK’ RESTECKI - gitara fingerstyle
4.08.20 godz.20.00 klub muzyczny Stary Klasztor, ul. Purkyniego 1

Bilety dostępne w serwisach: www.staryklasztor.com.pl/bilety/, www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.kupbilecik.plgoingapp.pl

rezerwacje: bilety@o2.pl

Zakupione bilety upoważniają do zajęcia miejsca siedzącego, które będzie wskazane przez obsługę przy zachowaniu obowiązujących norm sanitarnych.

REKLAMA

To może Cię zainteresować