Wakacje z Radiem RAM na plaży HotSpot [PODCASTY]

Piotr Bartyś, Radio RAM na podst. materiałów organizatorów | Utworzono: 07.07.2020, 19:37 | Zmodyfikowano: 07.07.2020, 19:37
A|A|A

fot. Patrycja Dzwonkowska

Najpierw zawitaliśmy do Wrocławskiego Teatru Komedia, który w sierpniu wraca po pandemicznej przerwie do spotkań z widzami. "IX sierpień z komedią" to pięć spektakli, przedstawienia wyjazdowe, a o wszystkim opowiada nam dyrektor poprawiającej skutecznie nastrój widzom instytucji, Wojciech Dąbrowski.

Nasz gość w bojowym nastroju z prowadzącym program Piotrkiem Bartysiem / fot. Anna Skupień


fot. Patrycja Dzwonkowska

Wakacje, wakacje - już są. Ale w tym roku inne, zupełnie inne. Wyjątkowo wiele osób wybiera w tym roku wakacje w Polsce. Czy ceny podskoczą? Gdzie się warto wybrać? Czy możemy liczyć na wakacje last minute? Niepewne też wakacje za granicą. Gdzie możemy jechać? Jak wygląda procedura podczas lotu samolotem? Czy może się tak zdarzyć, że przyjedziemy do jakiegoś kraju i zostaniemy odesłani na kwarantannę? O tym wszystkim rozmawiamy z Piotrem Olczakiem organizatorem corocznych Międzynarodowych Targów Turystycznych, który jest w stałym kontakcie z dziesiątkami biur podróży, ale też właścicielami ośrodków w Polsce i za granicami.

 Tegoroczny dylemat - odkrywamy uroki Polski? A że jest co podziwiać niech zaświadczy choćby ten widok z wieży w Suszynie, Kotlina Kłodzka, czy też...
...jedziemy za granicę? Plaża niedaleko Gallipoli, Apulia, Włochy/ obie fot. Piotr Bartyś 

"MNIE TU NIE MA Ludzki wymiar architektury jest opowieścią o społecznej roli architekta, o Wrocławiu, o perypetiach pewnego pokolenia i o wierności głęboko zakorzenionym przekonaniom. Zawsze wierzyliśmy, że architektura ma sens wtedy, gdy projekt został zrealizowany, a przestrzeń tętni życiem mimo że nas, architektów, już tam nie ma." Dorota Jarodzka-Śródka i Kazimierz Śródka.

fot. Piotr Bartyś

Wystawa prezentowana w Muzeum Architektury we Wrocławiu (do 6 września 2020 ) pozwala prześledzić ponad trzydziestoletnią historię działalności SRDK Archicom Studio Śródka. Ta wyjątkowa, różnorodna w warstwie wizualnej podróż w czasie prowadzi widza od pierwszych planów zespołów domów jednorodzinnych w Prochowicach i Strzelinie, przez innowacyjne na polskim rynku projekty budowy bądź modernizacji siedzib komercyjnych banków i śmiałe w swej koncepcji adaptacje historycznych kamienic, po wierne modernistycznym ideom wielkie i kameralne założenia osiedlowe. Usytuowany w zabytkowych, pięknie odrestaurowanych kamienicach Art Hotel, nowatorski Renaissance Business Centre, przestronne i wygodne dla mieszkańców osiedla Cztery Pory Roku, Ogrody Hallera i Olimpia Park oraz pierwsze we Wrocławiu ekskluzywne lofty – Lofty Platinum - na terenie dawnej destylarni braci Wolffów to charakterystyczne, doskonale rozpoznawalne punkty na mapie współczesnego Wrocławia. Architekci – Dorota Jarodzka-Śródka i Kazimierz Śródka - przez ponad trzydzieści lat kształtują przestrzeń miasta i tym samym wpływają na życie innych. Niezmiennymi przez te lata, nadrzędnymi dla nich wartościami pozostają funkcjonalność, troska o wygodę, codzienny komfort, widok z okna, obcowanie z przyrodą. Nieuchwytna, często nieuświadamiana atmosfera, dzięki której człowiek czuje się dobrze na osiedlu, w biurze, w hotelu czy w mieszkaniu.

Fotografie ukończonych inwestycji, projekty zrealizowane i te, które pozostały jedynie na papierze, uzupełniają na wystawie multimedialne instalacje, filmy, animacje i dźwięki. Narrację architektów dopełniają anegdoty ilustrowane przez artystę Pawła Jarodzkiego, a szerszy kontekst dla prezentowanych architektonicznych wizji tworzą publikowane na wystawie wypowiedzi ekspertów, m.in. historyka sztuki Rafała Eysymontta, historyczki architektury Anny Cymer, krytyka architektury Jakuba Głaza czy socjolożki Katarzyny Kajdanek.

O wystawie rozmawiamy z Valerią Cocco, dyrektorką kreatywną wystawy "MNIE TU NIE MA", Michałem Dudą, wicedyrektorem Muzeum Architektury,  Grzegorzem Borgo, communication managerem  z agencji Brand You Much oraz Magdą Jaskułowską i Grzegrzem Kujawskim, odpowiedzialnymi za stronę graficzną ekspozycji.

Wszystkie zdjęcia z wystawy Piotr Bartyś.

20. Summer Guitar Festival. Krzyżowa 2020 to letni kurs gitary odbywający corocznie (od 2001 roku). Do współpracy zapraszani są znakomici pedagodzy i muzycy z Polski i zagranicy, dlatego jest to doskonała propozycja dla chcących doskonalić swoje umiejętności gry na gitarze, ale też dla tych, którzy chcieliby jej spróbować. Dyrektorem artystycznym Summer Guitar Festival jest Krzysztof Pełech, który opowiada nam o tegorocznej edycji imprezy. Czy jest inaczej niż zwykle? W roku 2020, z powodu epidemii COVID-19, w Festiwalu mogą uczestniczyć osoby, które ukończyły 18 lat*: studenci uczelni muzycznych i dorośli, chcących doskonalić swoje umiejętności gry na gitarze klasycznej, jazzowej, ale także flamenco, fingerstyle i szerzej – rozrywkowej.

Zapisy na warsztaty festiwalowe odbywają się poprzez zakup pakietu na stronie https://guitarfestival.okis.pl. Warsztaty odbędą się w dniach 25 lipca – 04 sierpnia 2020 roku.

Gospodarzem programu był Piotr Bartyś a partnerem audycji jest HotSpot Beach Bar – plaża miejska przy Moście Milenijnym i Hali Orbita, Wrocław, ul. Wejherowska 34. Zapraszamy do nas na Wakacje z Radiem RAM!

REKLAMA

To może Cię zainteresować