Dolnośląskie Centrum Filmowe otwiera wszystkie swoje kina

Ewa Zając, km | Utworzono: 03.06.2020, 07:10 | Zmodyfikowano: 03.06.2020, 07:14
A|A|A

Fot. archiwum radioram.pl

6 czerwca ruszą wszystkie kina instytucji, a więc „DCF” we Wrocławiu, „Apollo”  w Wałbrzychu, „Piast” w Legnicy, „Pionier” w Żarach, „Lot” w Jeleniej Górze i „Wawel’ w Lubaniu.

Jakie zasady czekają nas w kinie? Posłuchaj:

Kina Dolnośląskiego Centrum Filmowego były zamknięte przez niemal 3 miesiące.  W tym czasie instytucja zaproponowała cały szereg działań online dla swoich widzów. DCF jako pierwszy w Polsce zorganizował festiwal filmowy online w czasie pandemii. Filmy pokazywane na Long Story Short Film Festiwal były oglądane ponad 21 tysięcy razy. Online dostępne były między innymi spotkania Dyskusyjnego Klubu Filmowego, Młodzieżowego Klubu Filmowego, aktorskie czytania, programy edukacyjne dla dzieci i młodzieży, filmowe spacery po Wrocławiu i wiele innych. Widzowie i znani wrocławianie dzielili się na łamach DCF-u swoimi kinowymi wspomnieniami.

Wrocławskie Kino Nowe Horyzonty otworzy się 17 czerwca. O 19.00 odbędzie się pokaz specjalny nagrodzonego Oscarem "Wielkiego piękna" Paola Sorrentina, połączony ze spotkaniem z Jackiem Sutrykiem, prezydentem Wrocławia.

REKLAMA

To może Cię zainteresować