Wrocławianka Martyna Kubicz zapowiada drugi solowy album

Łukasz Lorenc | Utworzono: 26.05.2020, 00:11 | Zmodyfikowano: 26.05.2020, 00:11
A|A|A

fot. Andreas Labes

MIN t to pseudonim artystyczny wokalistki, kompozytorki i producentki Martyny Kubicz, urodzonej w 1994 roku we Wrocławiu. Po raz pierwszy zyskała popularność w Polsce dzięki krótkiemu wydawnictwu „Turn The Lights Down”, wydanemu w 2016 roku. Singiel „Goodbye To The Lullaby” szybko stał się hitem polskiej undergroundowej sceny klubowej. Jej muzyka to eksperymentalny neo-soul, który łączy z minimal-electro czy popem, zawsze starając się przełamać konwencje gatunku. MIN t ignoruje muzyczne granice, prezentując autorską wizję twórczą także podczas koncertowych aranżacji na żywo.

W wieku 20 lat przeniosła się do Berlina, gdzie ukończyła studia w szkole muzycznej BIMM. Późną jesienią 2017 roku nakładem niezależnej wytwórni Regime Brigade ukazał się debiutancki, długogrający album artystki zatytułowany „Assemblage”. Ten niepowtarzalny materiał to niezwykle dojrzały i niezrównanie bogaty kolaż przejmującego neo-soulu, hipnotyzującego downtempo, eksperymentalnego hip-hopu, mrocznej elektroniki głęboko zakorzenionej w IDM-owej tradycji, żywych bębnów i przesterowanych gitar. Album znalazł się wśród najlepszych polskich płyt roku 2017 według m.in.: Gazety Magnetofonowej, Onetu, czy Soundrive’a. Martyna została także wyróżniona w plebiscycie Gazety Wyborczej Sanki na drugim miejscu wśród debiutów roku (polski odpowiednik BBC Sound Of)... a nasi słuchacze na pewno pamiętają wyjątkowy odcinek RAM Session:Premierowy utwór mieści w sobie wyjątkową energię Berlina - miasta, które wrocławska artystka wybrała jako swój nowy dom. Singiel pt. „Start Dancing” to taneczne i miejscami mroczne R&B, które zaskakuje kompozytorską dojrzałością i popowym potencjałem, łącząc odległe światy stylistyczne w perfekcyjną całość.

Oparte na głębokiej linii basu „Start Dancing” jest jednocześnie wystawne i minimalistyczne. Utwór bezlitośnie zabiera naszą uwagę dzięki wielowarstwowym partiom wokalnym MIN t, będących spoiwem bardzo wyraźnej brzmieniowo kompozycji.

W teledysku artystka porusza się po surrealistycznych światach pozornie inspirowanych twórczością Davida Lyncha. Czasami spotyka nieznajomych, innym razem samą siebie. Sekwencja odurzających obrazów, które we śnie mają absolutny sens, ale po przebudzeniu rozpadają się na pamięciowe fragmenty - to dzieło, które stworzyła reżyserka Sara Bustamante-Drozdek, a za zdjęcia odpowiada Adam Romanowski. „Start Dancing” to zapowiedź kolejnego, wielkiego etapu w karierze MIN t, a więc drugiego, solowego albumu.

W audycji PL GRA (26.05) po godzinie 22:00 usłyszymy premierę remixu, którego autorką jest VTSS - polska producentka i DJka będąca jedną z największych odkryć światowej sceny muzyki elektronicznej. Do usłyszenia! 
REKLAMA

To może Cię zainteresować