Na Stadionie Wrocław pobierają już próbki do badań na koronawirusa

Gregor Niegowski | Utworzono: 04.05.2020, 09:44 | Zmodyfikowano: 04.05.2020, 09:44
A|A|A

fot. mat prasowe

Punkt będzie działał w dni powszednie od 8. do 14. Wjechać możemy na parking przez bramę B od alei Śląskiej. Wymazy są pobierane bez wychodzenia z auta, po uchyleniu szyby. Wystarczy mieć dowód osobisty i wypełnić formularz. Na wyniki poczekamy do 48 godzin, ale organizatorzy deklarują, że za tydzień ten czas już będzie o połowę krótszy. Analiza będzie wykonywana tzw. metodą real-time PCR i jest to jedyna metoda rekomendowana przez Światową Organizację Zdrowia.

Medycy powinni się rejestrować na badania (testy-dla-medykow.pl), osoby zainteresowane badaniem komercyjnym nie muszą tego robić. Taki test kosztuje 550 złotych. Także osoby, które przyjdą pieszo lub przyjadą na rowerze mogą taki test wykonać. Przepustowość laboratorium to około 100 testów na dobę.

- Działalność punktu ma charakter non-profit. Jeżeli wygenerujemy jakikolwiek dochód z tytułu badań komercyjnych, to zarobione w ten sposób pieniądze w całości trafią na cel walki z koronawirusem lub wsparcie medyczne osób w potrzebie - tłumaczy Marcin Halbersztadt z przychodni Medfemina.

Punkt będzie czynny od poniedziałku do piątku, jednak z wyłączeniem tych dni, kiedy na Stadionie Wrocław będą odbywały się mecze piłkarskie.

Jak mówi Radiu RAM Marcin Halbersztadt, od rana ustawiły się bardzo długie kolejki do mobilnego punktu. W ciągu godziny udało się pobrać 20 próbek do testów. Jak dodał Marcin Halbersztadt zarejestrowało się 80 pracowników służby zdrowia. 

REKLAMA

To może Cię zainteresować