„Mikromusic w Starym Maneżu” - cały koncert do obejrzenia i rozmowa z Natalią Grosiak [PODCAST]

Radio RAM na podst. materiałów wydawcy | Utworzono: 25.04.2020, 12:21 | Zmodyfikowano: 25.04.2020, 12:21
A|A|A

okładka albumu wygląda tak właśnie

Natalia Grosiak: Pomysł na nagranie płyty „Mikromusic w Starym Maneżu” padł spontanicznie kilka dni przed rzeczonym wydarzeniem. Byliśmy w trakcie trasy koncertowej i Dawid  w pewnym momencie rzucił, że jesteśmy w szczytowej formie koncertowej i za kilka dni gramy w jednym z najlepszych miejsc w Polsce. Każdy koncert w Starym Maneżu to dla nas ogromny komfort i przyjemność. Zaczęliśmy szukać ekipy filmowej przez Facebook’a, zgłosił się do nas Darek Feluś, który miał już nawet kupiony bilet na nasz koncert. W dwa dni zorganizował grupę znajomych filmowców. Nie było nawet czasu na rozpisanie dokładnego scenariusza dla nich. Wszystko działo się na wariackich papierach. Tydzień po nagraniu Darek wyjechał na pół roku do Anglii i dopiero po powrocie odezwał się z wiadomością, że zmontował nasz koncert. Napięty kalendarz spowodował, że nikt nie miał energii, ani przestrzeni, aby bliżej przyjrzeć się materiałowi. Jednak pod koniec 2019 roku  postanowiliśmy doprowadzić sprawę do końca.

I oto jesteśmy w przedziwnym punkcie naszej kariery. Przestaliśmy grać koncerty, ale za to mamy gotową płytę koncertową, która utrwaliła nasz najbardziej intensywny czas, płytę która zamyka rozdział płyty „Tak mi się nie chce”, ponieważ jesteśmy w trakcie nagrywania kolejnego krążka.

Bierzcie i korzystajcie z tego materiału. Niech przyniesie ukojenie i przeniesie na chwilę do niesamowitej przeszłości. Płyta zostaje wydana tylko w  formie cyfrowej. Gdy wrócimy do świata analogowego, doczekamy się też wersji fizycznej. W czwartek (30.04), ukazał się cały materiał cały materiał na na Youtube.

 A teraz zapraszamy na rozmowę z Natalią Grosiak. Piotr Bartyś będąc w studiu na Karkonoskiej łączył się z jej domem na wrocławskim Biskupinie. W rozmowie uczestniczy też od czasu do czasu przechodnie domowe przedszkole, które akurat dzisiaj u niej w domu.

 Zapytamy, jak Natalia spędza czas odosobnienia. Będzie o nowym domu, porządkach i remontach. Dowiemy się, gdzie tak naprawdę powstał słynny Covid (jest zupełnie inaczej niż myślicie). Będzie o doświadczeniu pokoleniowym, w którym uczestniczymy. Dowiemy się, jak radzi sobie teraz branża muzyczna. Porozmawiamy o nowym albumie koncertowym i o planach związanych z kolejnym krążkiem studyjnym. 

fot.archiwum Natalia Grosiak

 

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować