Do wtorku można wysyłać uwagi dotyczące przebudowy autostrady A4

km, Karolina Kurczab | Utworzono: 06.04.2020, 16:10 | Zmodyfikowano: 06.04.2020, 16:11
A|A|A

fot. Radosław Bugajski

Do 7 kwietnia można przesyłać swoje uwagi do zaprezentowanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, wariantów przebudowy autostrady A4 na odcinku Wrocław - Krzyżowa.

- Prezentacje z wszystkimi wariantami wraz z ich wyjaśnieniem są dostępne na stronie internetowej Generalnej Dyrekcji, a propozycje i uwagi mieszkańców wciąż wpływają - mówi Magdalena Szumiata z GDDKIA we Wrocławiu

- W chwili obecnej wykonawca realizuje umowę na opracowanie studium korytarzowego wraz z analizą techniczno-ekonomiczno-logistyczną rozbudowy bądź budowy A4. Na podstawie wyżej wymienionej analizy Generalna Dyrekcja podejmie decyzje odnośnie dalszych działań.

Część spotkań konsultacyjnych z mieszkańcami w tej sprawie odbyło się, część została odwołana z powodu koronawirusa. Generalna Dyrekcja przedstawiła trzy główne warianty przebiegu autostrady A4. Jeden wariant zakłada przebudowę istniejącego odcinku autostrady, pozostałe dwa proponują budowę korytarzy w nowym przebiegu. Generalna Dyrekcja informuje jednak, że więcej konkretnych informacji będą w stanie podać po analizie wszystkich otrzymanych propozycji.

- Prezentacje przygotowanych, wstępnych korytarzu przebiegu A4 Wrocław- Krzyżowa wraz z ich omówieniem znajdują się na stronie www.a4sk.pl i do 7 kwietnia każdy mieszkaniec może przedstawić swoją opinię na temat prezentowanych materiałów - mówi Magdalena Szumiata. 

Jak zapewnia Generalna Dyrekcja zanim zapadną jakiekolwiek decyzje i zostaną podjęte jakiekolwiek działania wszystkie propozycje mieszkańców zarówno te przesłane internetowo jak również te, które padły podczas spotkań informacyjnych zostaną dokładnie przeanalizowane.

REKLAMA

To może Cię zainteresować