Koronawirus. 1389 zakażonych w kraju. Ilu z nich na Dolnym Śląsku?

Radio RAM, BT, Elżbieta Osowicz, PAP | Utworzono: 27.03.2020, 14:23 | Zmodyfikowano: 27.03.2020, 14:25
A|A|A

fot. Patrycja Dzwonkowska

20:53

Po tym jak Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek wieczorem o kolejnych 49 potwierdzonych badaniami laboratoryjnymi przypadkach zakażenia koronawirusem, ogólny bilans wzrósł do 1389.

Resort przekazał, że nowe przypadki dotyczą 27 osób z woj. mazowieckiego, sześciu z woj. zachodniopomorskiego, czterech z woj. wielkopolskiego, czterech z woj. świętokrzyskiego, czterech osób z woj. dolnośląskiego, trzech osób z woj. podkarpackiego oraz jednej z woj. opolskiego.

Zakażenie koronawirusem potwierdzono dotąd 1389, z których 16 zmarło.

19:30

Informacja Wojewody Dolnośląskiego Jarosława Obremskiego w związku z sytuacją związaną z zagrożeniem koronawirusem 

Na terenie województwa dolnośląskiego jest 189 potwierdzonych przypadków zachorowania na wirusa SARS – CoV-2, w tym cztery osoby zmarłe.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce: 1340/16 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Aktualne dane dla województwa dolnośląskiego:

  • liczba osób objętych kwarantanna lub izolacja - 4535,
  • liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 2967,
  • liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie lub potwierdzenie zachorowania na COVID-19 – 217.

17:37

15 nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku. Wszystkie nowo zdiagnozowane osoby poddane zostały izolacji domowej. Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z powiatów: górowskiego, lubańskiego, trzebnickiego oraz z Wrocławia. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie dolnośląskim: 189 – w tym cztery osoby zmarłe.

14:15

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 14:00 o 45 nowych przypadkach zarażenia koronawriusem.

Nowe przypadki to: 10 osób z woj. łódzkiego, 9 osób z woj. dolnośląskiego, 8 osób z woj. wielkopolskiego, 6 osób z woj. małopolskiego, 5 osób z woj. podkarpackiego, 3 osób z woj. lubelskiego oraz po jednej osobie z pomorskiego, opolskiego, podlaskiego i zachodniopomorskiego.

Na Dolnym Śląsku od początku epidemii zakażenie potwierdzono u 174 osób. - Sześć osób hospitalizowanych jest w szpitalu we Wrocławiu, jedna w szpitalu w Bolesławcu. Pozostałe osoby poddane zostały izolacji domowej – podano w komunikacie wojewody w związku dzisiejszymi zarażeniami w regionie.

Z powodu koronawirusa na Dolnym Śląsku zmarły cztery osoby.

W środę po południu służby wojewody poinformowały, że zmarł 71-letni pacjent, który przebywał w szpitalu w Bolesławcu.

W nocy z wtorku na środę w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu, który jest szpitalem zakaźnym, zmarł 41-letni mężczyzna. Przebywał na oddziale intensywnej terapii od kilku dni.

We wtorek, 17 marca, resort zdrowia poinformował o śmierci 57-letniego mężczyzny zakażonego koronawirusem, który hospitalizowany był w szpitalu w Wałbrzychu. Mężczyzna miał choroby współistniejące.

W piątek 13 marca zmarł we wrocławskim szpitalu 73-letni mężczyzna, który z powodu innych chorób trafił do szpitala w stanie ciężkim. Był niewydolny oddechowo przez kilka dni.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
REKLAMA

To może Cię zainteresować