Znamy wyniki pierwszego w tym roku naboru do Mikrograntów

BT, mat. prasowe | Utworzono: 16.03.2020, 11:29 | Zmodyfikowano: 16.03.2020, 11:29
A|A|A

fot.

Trwający do 15 lutego pierwszy w tym roku nabór tradycyjnie był podzielony na trzy ścieżki. Osoby fizyczne i grupy nieformalne, organizacje pozarządowe oraz nieformalne grupy młodzieżowe zgłosiły aż 182 propozycje na działania z zakresu animacji, rekreacji, aktywizacji społecznej, edukacji, związanych z wszystkimi dziedzinami sztuki oraz inne o charakterze kulturotwórczym. Spośród nadesłanych zgłoszeń wybrano 52 projekty o charakterze lokalnym, które otrzymają wsparcie administracyjne, organizacyjne, logistyczne, promocyjne oraz finansowe (od 1 do 10 tysięcy złotych, w zależności od ścieżki).

Terminy realizacji wszystkich Mikrograntowych propozycji ustalone zostaną po negocjacjach z każdą osobą, grupą i organizacją – kluczowy będzie rozwój sytuacji epidemiologicznej w Polsce oraz zalecenia rządu i służb medycznych.

Mikrogranty dla osób fizycznych i grup nieformalnych

Ze 111 zgłoszonych w tej ścieżce pomysłów komisje wybrały 14 inicjatyw – po 4 z Fabrycznej, Krzyków oraz po 3 ze Śródmieścia i Psiego Pola. Wśród zwycięskich propozycji pojawiły się m.in. plenerowe sesje dla malarek-amatorek w każdym wieku, gra miejska na Praczach Odrzańskich poświęcona przedwojennemu wynalazcy, plenerowy turnus z warsztatami w „uzdrowisku” Leśnica i projekty aktywnie włączające w działania migrantów: polsko-ukraińskie spotkania kulinarno-artystyczne, zajęcia językowe dla obcokrajowców oraz warsztaty odsłaniające tajniki tańców z różnych stron świata. 

Mikrogranty NGO

W działania we Wrocławiu ponownie zaangażują się także lokalne NGO-sy. W ścieżce dla organizacji pozarządowych zgłoszono 42 inicjatywy – niezależni eksperci wybrali 11 projektów, wśród których znalazł się m.in. cykl spotkań integracyjno-edukacyjnych dla kobiet ze Szczepina, profesjonalne warsztaty cyrkowe dla dzieci i dorosłych oraz dwa projekty dedykowane seniorom: zajęcia muzyczne i spotkania męskiego chóru, a także warsztaty poświęcone skutecznemu radzeniu sobie z oszustami finansowymi. 

Mikrogranty młodzieżowe

W najbliższym możliwym czasie swoje pomysły realizowała będzie też wrocławska młodzież. W naborze dla nieformalnych grup złożonych z minimum trzech osób w wieku od 13 do 21 lat, zgłoszonych zostało 29 projektów, z czego wsparcie otrzyma aż 27 propozycji! Młodzi realizatorzy zorganizują m.in. skierowane do rówieśników warsztaty pierwszej pomocy, międzypokoleniowe treningi pamięci, a nawet wspólne odkrywanie japońskiej kultury czy też gier i zabaw z dzieciństwa rodziców. 

REKLAMA

To może Cię zainteresować