Uważność mnie uratowała! - aktorka Anna Zubrzycki przy Sobotniej Kawie

Anna Fluder | Utworzono: 03.03.2020, 13:19 | Zmodyfikowano: 03.03.2020, 13:19
A|A|A

Urodzona w Anglii, dorastająca w Australii, swój nowy dom znalazła we Wrocławiu.

Anna Zubrzycki przyjechała do Polski w drugiej połowie lat 70tych z Australii, dokąd wyemigrowali jej rodzice. Pierwsza wizyta we Wrocławiu to wspomnienie ciemnych ulic i spóźnienia na staż w Ośrodku Grotowskiego. Los chciał, by trafiła do Gardzienic i tam odkryła teatr, który pokochała.  Współtworzyła zjawiskowy Teatr Pieśń Kozła, w którym ostatnią z zagranych ról był Błazen w słynnych "Pieśniach Leara". Organizowała kobiecą edycję Brave Festivalu i podróżowała po świecie, by szukać nowych form wyrazu, ale także uczyć holistycznego podejścia do integracji pieśni, tekstu, ciała i wyobraźni. Jedna z wypraw do Szkocji zaowocowała powstaniem odziału fundacji charytatywnej Rokpa Polska i odkryciem medytacji co dało początek praktyce uważności. Aktorka, reżyserka, pedagog jest już poza teatrem, w którym kreowała pamiętne role w nagradzanych na świecie spektaklach. Od sześciu lat prowadzi szkolenia i warsztaty w Mindfulness Association w Polsce.

Przy Sobotniej Kawie w Radiu RAM Anna Zubrzycki zabrała nas w niezwykłą podróż przez Australię, teatr i swój wewnętrzny świat, ale najskrytsze tajemnice pozostawiając dla siebie, bo jak mówi... tak jest ciekawiej.

Założycielka i dyrektorka Mindfulness Association Polska. Praktykuje medytację buddyjską i uważność od roku 1993. Ukończyła studia magisterskie z uważności na Uniwersytecie Aberdeen w Szkocji oraz trening dla superwizorów na Uniwersytecie Bangor i w Mindfulness Association UK. Na chwilę przed rozpoczęciem we Wrocławiu Tygodnia Uważności opowiadała nam, czym jest owa uważność i dlaczego nie wystarczy wiedza, a dopiero praktyka pomoże nam zrozumieć swoje potrzeby i emocje.

Więcej o uważności, warsztatach i medytacji na stronie: https://mindfulnessassociation.org.pl

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować