Teatr Polski we Wrocławiu ma nową dyrekcję

Elżbieta Osowicz, GN | Utworzono: 25.02.2020, 12:01 | Zmodyfikowano: 25.02.2020, 12:03
A|A|A

fot. mat.prasowe

Ten pierwszy ma zająć się administracją, drugi sprawami artystycznymi. Swoje funkcje obejmą od 1 marca. Teatr zamierza utrzymać trzy sceny i zapraszać do współpracy wybitnych twórców i młodych artystów. Jak mówi Jan Szurmiej "to ma być liga mistrzów i liga młodych wilków":

„Zarząd podjął decyzję, że z dniem 1 marca powołuje pana Jacka Gawrońskiego na dyrektora Teatru Polskiego. Zgodnie z uzgodnieniami, jakie zawarliśmy z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego na stanowisko wicedyrektora jest powołany pan Jan Szurmiej. Ten tandem będzie prowadził Teatr Polski” - powiedział marszałek Cezary Przybylski. 

Kontrakty zostały podpisane na 5 lat.

Jacek Gawroński to nauczyciel akademicki, śpiewak operowy i aktor. W latach 2008-2015 był dyrektorem Wydziału Kultury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

W teatrze jest zatrudnionych 160 osób, w tym 36 aktorów. Jak zapowiadają nowi zarządzający w tym sezonie będą realizowane zaplanowane wcześniej premiery.

Poprzedni dyrektor teatru Cezary Morawski został odwołany z tego stanowiska przez zarząd województwa dolnośląskiego w 2018 roku. Od tego czasu teatrem kierował Kazimierz Budzanowski. 

Element Serwisów Informacyjnych PAP
REKLAMA

To może Cię zainteresować