Zmiany na Karłowicach. Przebudowa Berenta i objazdy autobusów [ZOBACZ]

Radio RAM, d | Utworzono: 24.02.2020, 11:48 | Zmodyfikowano: 24.02.2020, 11:48
A|A|A

(fot. Andrzej Owczarek)

W sobotę 29 lutego rusza przebudowa ulicy Berenta z fragmentami alei Kasprowicza, a także fragmentem ulicy Przybyszewskiego i skrzyżowania Berenta z Boya-Żeleńskiego.

- Na ul. Berenta przebudujemy nie tylko nawierzchnię ulicy, z której korzystają autobusy MPK. Powstaną nowe przystanki, chodniki, ciąg pieszo-rowerowy, przebudujemy sieci podziemne, wybudujemy i doświetlimy przejścia dla pieszych. Ulica Berenta zostanie zamknięta dla ruchu na czas budowy od al. Kasprowicza do ul. Boya-Żeleńskiego. Tylko mieszkańcy posesji znajdujących się przy ulicy Berenta będą mieli możliwość dojazdu od al. Kasprowicza - informuje Krzysztof Świercz z Wrocławskich Inwestycji.

Prace potrwają do końca 2020 roku. Koszt inwestycji to 8 266 436,04 zł brutto.

Podczas przebudowy objazdem pojadą autobusy MPK linii: A, 105, 118, 130, 132 i kursów nocnych linii 246.

Autobusy linii A i kursy nocne linii 246 w obu kierunkach zostaną skierowane objazdem od Kromera przez ulicę Boya-Żeleńskiego i al. Kasprowicza do pl. Daniłowskiego z pominięciem ul. Berenta. Autobusy linii 105, 118 i 132 jadące w kierunku pętli Kromera, od pl. Daniłowskiego pojadą objazdem przez ulice Przybyszewskiego, Czajkowskiego i al. Kromera do pętli „Kromera”. W kierunku przeciwnym autobusy pojadą od ul. Boya-Żeleńskiego przez ul. Przybyszewskiego do pl. Daniłowskiego. Na trasie objazdu autobusy jadące z Kromera w kierunku ulicy Żmigrodzkiej dodatkowo zatrzymają się na przystankach tymczasowych:

- na ul. Przybyszewskiego za skrzyżowaniem z ul. Boya-Żeleńskiego
- na al. Kasprowicza za skrzyżowaniem z ul. Staffa.

Autobusy linii 130 jadące z Polanowic w kierunku Pawłowic pojadą objazdem od al. Kasprowicza przez ul. Boya-Żeleńskiego do Kromera z pominięciem przystanku „pl. Daniłowskiego”. W kierunku przeciwnym autobusy jadące z Pawłowic w kierunku Polanowic pojadą od ul. Boya-Żeleńskiego przez ul. Przybyszewskiego do pl. Daniłowskiego. Na trasie objazdu autobusy linii 130 jadące do Polanowic dodatkowo zatrzymają się na przystankach tymczasowych:

- na ul. Przybyszewskiego za skrzyżowaniem z ul. Boya-Żeleńskiego
- na al. Kasprowicza za skrzyżowaniem z ul. Staffa.

Natomiast w kierunku przeciwnym, autobusy linii 130 jadące w kierunku Pawłowic dodatkowo zatrzymają się na przystanku tymczasowym zlokalizowanym na ul. Boya-Żeleńskiego za skrzyżowaniem z al. Kasprowicza.

REKLAMA

To może Cię zainteresować