Gar różności w Muzycznym Wrocławiu

Maciek Szabatowski | Utworzono: 12.02.2020, 09:47 | Zmodyfikowano: 12.02.2020, 09:47
A|A|A

Kosy (fot. Sylwia Bukowicka)

Na początek pierwszej godziny Muzycznego Wrocławia spotkaliśmy się z Mikiem Ohio - postacią  już znaną słuchaczom środowych wieczorów. 

Michał Iwanio aka Mike Ohio nie kryje swojej miłości do muzyki rockowej. Gra w wielu składach, które hołdują temu gatunkowi, wśród nich: -The Everlasting Frontier  (symphonic/prog), Altman-Ohio (rock) oraz Halucynacje (art rock). Do studia Radia RAM zaprosiliśmy go jednak, by opowiedział nam o swojej solowej twórczości. Michał (wokal) zrobił to wspólnie z Igorem Kuchną (bas). Za nami odsłuch dwóch kompozycji Mike Ohio (który okazuje się być większym składem, a nie wyłącznie projektem solowym):  "Kennedy Headshot" i  "The Great Divide". 

Tak o drugiej z nich napisał nam przed programem Michał:

"The Great Divide to moje najnowsze dziecko. Uwielbiam ten numer. Jest wszystkim co kocham, muzycznie i tekstowo. Walka z maszyną, w której tkwi większość społeczeństwa. Opowiada o weganizmie i prawach zwierząt. Zawiera też nawiązania do mojego ukochanego serialu, jakim jest The X-Files."
Godzinę później od muzyki rockowej uciekliśmy wspólnie z naszymi gośćmi do świata podróży i folku.

Na szesnastego lutego w Centrum Kultury Agora przy Serbskiej zapowiedziany został wernisaż wystawy "Własną Drogą" Anny Zawadzkiej. To wystawa fotografii powstałych w trakcie podróży w różne rejony świata, m.in. Azji i Afryki. Autorka pokazuje codzienność, różnorodność ludzi zamieszkujących te tereny. Wernisażowi towarzyszył koncert Aleksandry Gronowskiej - wokalistki zespołu Kosy, która zaśpiewała pieśni tradycyjne z różnych stron świata przy akompaniamencie m.in liry korbowej czy bębnów obręczowych.O wydarzeniu tym w studiu Muzycznego Wrocławia opowiedziały nam Pola Fedyszyn z CK Agora, Ola Gronowska z zespołu Kosy w towarzystwie Anny Zawadzkiej.
Na kilkanaście minut przed 20:00 opowiedzieliśmy wspólnie z Rafałem Łucem o koncercie "Sekretne Znaki",  z muzyką elektroakustyczną w roli głównej. Rafał należy do grona najwybitniejszych polskich akordeonistów. Na co dzień współpracuje z najlepszymi muzykami i ponoć idealnie odnajduje się podczas koncertów na żywo.  Wspólnie zaprosiliśmy Was do wnętrz wrocławskiego NFM-u. 


Całości programu można posłuchać tutaj: MS

REKLAMA

To może Cię zainteresować