Za pół miliona złotych przebudują ścieżki w Ogrodzie Botanicznym

Joanna Łukaszewska, el | Utworzono: 12.01.2020, 15:54 | Zmodyfikowano: 12.01.2020, 17:14
A|A|A

fot. archiwum radioram.pl

Pieniądze na ten cel zbiera stowarzyszenie ODD FELLOWS. Potrzebują ponad pół mln. zł. Tyle będzie kosztował projekt wraz z wykonaniem. - Technologię utwardzenia ścieżek pomysłodawcy podejrzeli w Oslo - opowiada Czesław Woliński ze stowarzyszenia:

- Nowe trasy mają być przede wszystkim twardsze - dodaje Czesław Woliński:

W tej sprawie został podpisany list intencyjny pomiędzy stowarzyszeniem, ogrodem i Uniwersytetem Przyrodniczym. - Trasę wyznaczono po konsultacjach - mówi Zygmunt Kącki, dyrektor Ogrodu:

Ścieżki zostaną utwardzone, ale wciąż mają wyglądać naturalnie. Obecnie część ogrodu jest niedostępna dla osób niepełnosprawnych i rodziców z dziećmi w wózkach. - To trudny teren do spacerowania - potwierdzają odwiedzający ogród:

- dodawał Bartłomiej Skrzyński, Rzecznik ds. Osób Niepełnosprawnych we wrocławskim magistracie. Prace mają się zakończyć na przełomie 2020 i 2021 roku. Trwa zbiórka pieniędzy na przebudowę. Akcję można wesprzeć, wpłacając pieniądze na konto stowarzyszenia albo, kupując widokówkę - cegiełkę przy wejściu do ogrodu. Poza utwardzeniem ścieżek, pojawi się też nowe oświetlenie, system nawadniający czy pętle indukcyjne oraz punkty ładowania wózków elektrycznych. W planach jest także m.in. budowa ogrodu sensorycznego.

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować