Będzie więcej płatnych parkingów w centrum? Tego chcą... mieszkańcy

Maciej Sas, BT | Utworzono: 30.12.2019, 06:34 | Zmodyfikowano: 30.12.2019, 06:37
A|A|A

fot. Andrzej Owczarek

Parkując samochód w centrum Wrocławia, często pomstujemy na władze miasta, że wprowadzają opłaty parkingowe w coraz to nowych miejscach. Nie zdajemy sobie sprawy, że te zmiany są wprowadzane na wniosek mieszkańców tych okolic. Halina Bielecka, przewodnicząca Rady Osiedla Stare Miasto tłumaczy, że bez tego ludzie mieszkający w centrum nie mieliby szansy za zaparkowanie samochodu w pobliżu domu. Najgorzej jest po godzinie 18, gdy opłaty przestają obowiązywać:

Miejsc postojowych za które będzie trzeba płacić wkrótce powinno być więcej. - Wnioskują o to mieszkańcy - mówi Ewa Mazur, rzeczniczka wrocławskiego Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta:

Opłaty mają zniechęcić tzw tranzytowych kierowców do parkowania w centrum miasta. Mieszkańcy tych okolic korzystają z abonamentów oferowanych im w promocyjnych cenach. Warto dodać, że opłaty w nowo wyznaczonych będziemy musieli wnosić dopiero w chwili, gdy pojawią się tam pionowe i poziome znaki drogowe oraz zostaną ustawione parkomaty.

Ci, którzy mieszkają w takiej strefie, mogą kupić abonament kosztujący 10 złotych za miesiąc. Pozostali kierowcy płacą w najtańszej strefie "C" po 2 złote za każdą godzinę.

POSŁUCHAJ CAŁEGO MATERIAŁU:

REKLAMA

To może Cię zainteresować