Święta z Radiem RAM - zapraszamy!

Monika Jaworska | Utworzono: 23.12.2019, 22:43 | Zmodyfikowano: 23.12.2019, 22:43
A|A|A

zdjęcie główne: Anna Mikołajczyk, pozostałe zdjęcia: Piotr Bartyś


WIGILIA


Już od 6.00 rano w dobrym humorze o wszystkim co tradycyjne i ważne przypomni Ania Fluder. Od 11.00 Krzysztof Majewski przypilnuje, żebyśmy nie zgubili się w świątecznym ferworze. Między prezentami a brzegiem idealnie wyprasowanego obrusu... opowiemy też o sytuacji na drogach, tak by każdy mógł bezpiecznie dotrzeć na Święta. A od godz. 16.00 zapraszamy na najpiękniejszą muzyczną Wigilię radiową - którą przygotował dla nas i świątecznie doprawił Piotr Bartyś. Piękne polskie kolędy i najwspanialsze światowe piosenki na Boże Narodzenie.PIERWSZY DZIEŃ ŚWIĄT

Od godz. 8.00 powitamy Was przy świątecznym RAMowym stole - zespół Radia RAM oraz nasi goście. Będzie gwarnie i wesoło, nie zabraknie niespodzianek. Ze śpiewem na ustach odwiedzi nas ekipa MAMu - Młodzieżowej Akademii Musicalowej - to jak pięknie śpiewają kolędy, udowodnili przed Świętami w wypełnionej po brzegi Hali Stulecia na Wrocławskim Kolędowaniu. Porozmawiamy o Świętach z perspektywy dziecka i będziemy mieli też szansę wspólnie z nimi pośpiewać.
W studiu rolę gospodarza do godz. 14.00 będzie pełnił Maciek Przestalski, nie sam, bo towarzyszyć mu będą Ania Fluder, Janek Pelczar, Bartek Synowiec, Piotr Bartyś, Krzysiek Majewski i Paulina Waleszczak. A nasze studio w świątecznym nastroju odwiedzą bardzo dla nas ważne osoby! Święta to czas, kiedy spotykamy się z bliskimi, z rodziną i przyjaciółmi. Postanowiliśmy więc przedstawić Wam naszą radiową rodzinę, ludzi, których na co dzień nie słychać na antenie, ale nie sposób sobie wyobrazić Radia RAM bez nich! 
O swoich ukochanych świątecznych obyczajach i smakach opowiedzą nasze koleżanki z działu radiowej reklamy Aneta Barcikowska i Kasia Pawlak, a także dziewczyny, które rządzą radiową promocją Edyta Boroń, Ania Skupień, Asia Mazurek i Iwona Diakowska. Będzie wesoło, szczególnie, kiedy się okaże, że jedna z nich nigdy w wigilię kobiety nie wpuszcza pierwszej przez próg. I żadne sympatie nie pomagają.
Jak wyglądają Święta u najbardziej designerskiego duetu radiowego - o to pokłócą się osobiście Aldona Mioduszewska i Krzysiek Majewski, twórcu Domowej Galerii Stylu.

Specjalny świąteczny program z gośćmi również od godz. 14.00 - gospodarzem przy RAMowym stole tym razem będzie Piotr Bartyś. Zasiądą przy nim  m. in. nasi spece od radiowej techniki, Mirek Ostrowski, wielki fan RAMu i nasz dyrektor techniczny oraz szef informatyków Janek Gil - technicznie rzecz biorąc opowiedzą o swoich wigiliach. Zaskoczą i to nie zmianą hasła.
Z Krzyśkiem Majewskim mowa będzie o filmach na Święta.
Desant z newsroomu to Ewelina Lis, która opowie o swoich Świętach oraz Gregor Niegowski o ulubionych świątecznych swetrach (ma ich taką kolekcję, że Darcy z Bridget Jones miałby od kogo pożyczać). 
Joanna Lamparska snuć będzie barwną opowieść o swoich ukochanych Świętach.
Nasz marsjański duet, Krzysiek Janoś i Marcin Furmański, o dobrych uczuciach, o składaniu życzeń, zajrzeniu w siebie...
Paulina Waleszczak o Bożym Narodzeniu spędzanym  w Stanach i rodzinie na Skypie w Polsce.
Maciek Kurowicki o jego Świętach wiele lat temu w obozie dla uchodźców.
Piotrek Karwat o wymarzonych Świętach.
Lech Moliński o świątecznej zadumie i czasie, kiedy wreszcie może zobaczyć filmy, które chce.
Bartek Synowiec i Maciek Przestalski o tym, za co lubimy świąteczne piosenki, czyli tzw. christmasy.
Darek Wieczorkowski i Piotrek Czyszkowski - redakcja internetu i radiowy dział foto/video zadebiutują na naszej antenie - zawsze chcieli to zrobić, a w Święta marzenia się spełniają!DRUGI DZIEŃ ŚWIĄT

Świąteczne dzień dobry o godz. 8.00 powie Wam Ania Fluder, leniwie, lecz w doskonałym humorze, bo jest pewna, że Mikołaj w tym roku przyniesie jej jeszcze więcej czekolady...

Po 12.00 Studio Otwarte i Maciek Szabatowski z Rodziną! Będą Słuchacze i Goście, którzy odwiedzali w tym roku program Muzyczny Wrocław, a także Współprowadzący RAMbeatowi - odpowiedzialni za to, jak RAM brzmi w środowe wieczory. W studiu obecny ma być prywatny keyboard Maćka, każdy więc może przyjechać, zagrać i zaśpiewać z nami kolędę lub Xmas song. Plany są takie, że ma być gwarno, fajnie i różnorodnie muzycznie. Zapraszamy do 16.00!

Od godz. 16.00-20.00 Krzysztof Majewski zaprasza na Świąteczną Strefę Kina, czyli Wielkie Filmowe Podsumowanie Roku na wiele głosów! Koniecznie posłuchajcie, czy się z nimi zgadzacie...

A o 20.00 część pierwsza naszego grudniowego Koncertu Urodzinowego - romantyczny Joao de Sousa zaczaruje portugalskim fado z elementami polskiego jazzu i znów przekonasz się, że "miłość ci wszystko wybaczy"... Na energetyczną część drugą - pod hasłem "Viva Santana" - zapraszamy 1 stycznia również o godz. 20.

POLECAMY SIĘ! Będą wspomnienia, wzruszenia, plany na przyszłość i wesołe wspólne kolędowanie. Z nami naprawdę ucieszysz się Świętami!


Niech będą dobre, mądre i radosne i spełnią nasze marzenia o wspaniałych Świętach życzymy sobie i Wam,
Monika Jaworska i cały zespół Radia RAM

REKLAMA

To może Cię zainteresować