Ponad półtorej godziny o rocznej prezydenturze. Jacek Sutryk podsumował ostatnie 12 miesięcy

el, Malwina Gadawa | Utworzono: 17.11.2019, 17:10 | Zmodyfikowano: 17.11.2019, 18:10
A|A|A

mat. prasowe

Prezydent mówił o tym, że to był dobry rok dla stolicy Dolnego Śląska, ale ma świadomość, że przed nim i jego zespołem jest jeszcze wiele pracy. Według Jacka Sutryka, priorytety to transport publiczny, bezpieczeństwo i walka ze smogiem. Prezydent na koniec wystąpienia nawiązał do słów noblistki Olgi Tokarczuk, która mówiła o (od)budowaniu Wrocławia z miłością.

Rok prezydentury Jacka Sutryka to - jak wymienia jego sztab - m.in. ponad 2 tys. spotkań, ponad 600 nowych miejsc w przedszkolach i ponad 7 tys. wydanych wrocławskich wyprawek dla najmłodszych wrocławian. To także 30 km wybudowanych i wyremontowanych chodników oraz 18 km nowych tras rowerowych. 

Prezydent powtórzył dziś, że nadal będzie koncentrował się na rozwoju komunikacji publicznej.

Jacek Sutryk zapowiedział także, że więcej pieniędzy będzie przeznaczone na remonty wrocławskich torowisk. Krzysztof Balawejder, prezes MPK, mówi jaką kwotą od przyszłego roku będzie dysponowała spółka.

Do 2022 roku ma powstać linia tramwajowa na Popowice, a rok później na nowy Dwór. Z komunikacji publicznej we Wrocławiu korzysta 207 mln pasażerów rocznie.

Jacek Sutryk w czasie przemówienia zapowiedział wydanie do 2023 roku ok. 1,3 mld złotych na transport publiczny, likwidację wszystkich kopciuchów w miejskim zasobie komunalnym i poprawę bezpieczeństwa, zarówno uczestników ruchu drogowego, w tym szczególnie pieszych oraz na wrocławskich osiedlach. 

WIĘCEJ: Rok prezydentury Jacka Sutryka

REKLAMA

To może Cię zainteresować