"Smutki tropików" premierowo na Świebodzkim [PODCAST]

Bartek Synowiec | Utworzono: 15.11.2019, 12:06 | Zmodyfikowano: 15.11.2019, 12:06
A|A|A

Bohaterów spektaklu zobaczymy w ich „naturalnym środowisku” – na polu namiotowym, które stanie się jednym z przystanków w podróży. Aktorzy będą na scenie, lecz na pierwszy rzut oka niewidoczni. Zamknięci w niewielkich namiotach, delikatnie oświetleni turystycznymi lampkami, nieruchomi, samotni, z początku niechętni do wyjścia. Widz będzie śledził akcję sceniczną, mając możliwość wejścia głębiej – jedno spojrzenie na rozpięty na horyzoncie ekran pozwoli dojrzeć emocje, które bohaterowie dramatu usiłują ukryć.

Sztuka Pakuły rozprawia się z mitem człowieka europejskiego, otoczonego egzotyką orientu. Autor pyta o to, jak można być młodym na kontynencie, na którym wszystko jest stare. Dokąd dążą i przed czym uciekają ci, z pozoru uśmiechnięci, żyjący bezstresowo, młodzi ludzie? Czy przypadkiem nie uciekają od samych siebie, zatapiając swoje lęki w ekranach smartfonów i tabletów?

Premiera spektaklu zaplanowana jest na 15 listopada na Scenie na Świebodzkim. W naszym studiu zapraszali na nią  reżyserka, Katarzyna Łęcka i dramaturg Teatru Polskiego, Sławomir Olejniczak.

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować