Wrocław: 101. rocznica odzyskania niepodległości [ZOBACZ]

Gregor Niegowski | Utworzono: 11.11.2019, 06:12 | Zmodyfikowano: 11.11.2019, 07:15
A|A|A

fot. archiwum radioram.pl

Z okazji obchodzonego w dniu 11 listopada Narodowego Święta Niepodległości we Wrocławiu odbędzie się Radosna Parada Niepodległości. Tradycyjnie przemaszeruje przez centrum miasta. Nie zabraknie marszałka Piłsudskiego w bryczce, poprzebieranych uczestników z transparentami, a także patriotycznych pieśni. 

Parada wystartuje o godzinie 10.00 z Centrum Historii Zajezdnia, a zakończy się na placu Wolności. Potem będą wojskowe ceremoniały i parada mundurowych.3000 uczestników przebiegnie w poniedziałkowy wieczór 10 kilometrów ulicami Wrocławia. Przed nami Wrocławski Bieg Niepodległości 2019.

Osoby, które nie wezmą udziału w biegu w roli zawodników, mogą skorzystać z atrakcji dodatkowych przygotowanych przez partnerów imprezy. Na placu Solnym, w pobliżu strefy startu i mety zlokalizowanej w Rynku, zostanie ustawiona wystawa historycznych fotografii, a przy trasie rozstawione będą punkty z inscenizacjami historycznymi. Swoje miejsce znajdzie również chór wykonujące znane i mniej popularne pieśni patriotyczne.

Ze względów bezpieczeństwa w dniu biegu pojawią się zmiany komunikacyjne. Całość trasy zostanie wyłączona z ruchu od 16:00 dnia 11.11.2019 r., choć okresowe utrudnienia będą pojawiać się wcześniej. Zmiany potrwają maksymalnie do godziny 19:00. Poza tym wzdłuż trasy biegu całą dobę będą obowiązywały dodatkowe zakazy zatrzymywania się; zmieni się również kursowanie pojazdów komunikacji publicznej – tramwajów i autobusów.

Trasa zawodów:

Późnym wieczorem, jak co roku, ulicami miasta przejdzie Marsz Niepodległości. Rozpocznie się o 19. Uczestnicy wyruszą z Wyspy Słodowej i przejdą przez ulicę Duboisa, mostem Sikorskiego, przez plac Jana Pawła II, do placu Solidarności, gdzie marsz się zakończy.

Miasto nie zakazało organizacji wydarzenia, choć w zeszłym rozwiązano marsz, po tym jak kilku kontrmanifestantów zostało rannych.

REKLAMA

To może Cię zainteresować