Wrocław przywitał Olgę Tokarczuk [WIDEO i ZDJĘCIA]

el, mg, eo | Utworzono: 20.10.2019, 15:34 | Zmodyfikowano: 20.10.2019, 15:34
A|A|A

Fot: mat. prasowe

Z pisarką rozmawiała Katarzyna Kantner – autorka książki „Jak działać za pomocą słów? Proza Olgi Tokarczuk jako dyskurs krytyczny”.

Zobacz zapis wideo spotkania

Spotkanie z Olgą Tokarczuk trwało półtorej godziny. To było prawdziwe święto dla fanów twórczości noblistki. Uczestnicy wychodzili  z Narodowego Forum Muzyki zachwyceni:

Specjalnie na to spotkanie do Wrocławia przyjechali Małgorzata Olszewska i Udo Bermes z niemieckiego Wisbaden:

Wejściówki do NFM-u rozeszły się w czwartek w godzinę, ale spotkanie można było także oglądać na telebimie na placu Wolności. - Dobrze, że nie pada - tak Olga Tokarczuk przywitała ok. 1,5 tysiąca wrocławian, którzy zgromadzili się przed Narodowym Forum Muzyki, aby posłuchać rozmowy. Nie wszyscy mieli tyle szczęścia co Katarzyna Dammicco, która choć nie załapała się na bezpłatną wejściówkę, to w końcu i tak mogła posłuchać noblistki w NFM-ie:

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk tuż przed rozpoczęciem wydarzenia nie ukrywał radości z tego, że Wrocław jest pierwszym miejscem w Polsce, które pisarka odwiedziła po ogłoszeniu, że została noblistką:

Olga Tokarczuk została w niedzielę obdarowana przez Michała Rusinka, wieloletniego współpracownika innej noblistki Wisławy Szymborskiej. Wręczył on Tokarczuk figurkę kota, która należała do poetki.

W poniedziałek we Wrocławiu Olga Tokarczuk weźmie udział w konferencji prasowej.

ZOBACZ:

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować