ĆWICZ! BADAJ SIĘ! POMAGAJ! [PODCAST]

Radio RAM, na podst. materiałów prasowych | Utworzono: 04.10.2019, 12:01 | Zmodyfikowano: 04.10.2019, 12:01
A|A|A

Działalność Fundacji SŁONKO, organizatora Akcji SŁONKO, skoncentrowana jest na propagowaniu zdrowego trybu życia, zachęcaniu do regularnych badań profilaktycznych, a przede wszystkim na wspieraniu pacjentów onkologicznych Dolnośląskiego Centrum Onkologii i ich rodzin.

Rak piersi to najczęstszy nowotwór u kobiet. Statystyki są nieubłagane: jedna na 8 Polek zachoruje na raka piersi. Co gorsze, jej szanse na wyleczenie są mniejsze niż Niemki, czy Czeszki. Przyczyny takiego stanu rzeczy to: późne wykrycie choroby, ale też słaba organizacja leczenia, a konkretnie - mało specjalistycznych ośrodków Breast Units i ograniczony dostęp do nowych terapii z powodu braku ich refundacji.

Celem październikowej Akcji SŁONKO! ĆWICZ! BADAJ SIĘ! POMAGAJ! jest zbiórka darowizn na rzecz zakupu dla pacjentów Dolnośląskiego Centrum Onkologii we Wrocławiu specjalistycznych urządzeń zmniejszających skutki uboczne w trakcie leczenia onkologicznego: system chłodzenia głowy zapobiegający wypadaniu włosów podczas chemioterapii (czepek), rękawice i skarpety chłodzące zapobiegające polineuropatii obwodowej.

Dla uczestników Akcji SŁONKO! ĆWICZ! BADAJ SIĘ! POMAGAJ! dostępne będą m.in.:
- nauka badania piersi prowadzona przez specjalistów z DCO
- zajęcia sportowe: maraton zumby, rywalizacja na siłowni, trening na rowerach spinningowych, step, ergowiosła
- konkursy sportowe z nagrodami
- porady makijażystki
- konsultacje dietetyka
- loteria fantowa z atrakcyjnymi nagrodami
- animacje dla dzieci
- food trucki 

Akcję będzie można wesprzeć finansowo poprzez: darowiznę w postaci cegiełki za 30 zł na wejście na zajęcia sportowe, dobrowolne datki do puszek za porady dietetyka, naukę samobadania piersi, zakup ciast, konsultacje makijażystki, zakup losu za 20 zł na loterię z atrakcyjnymi nagrodami: m.in. zaproszenia do restauracji, gabinetów kosmetycznych, teatru albo poprzez wpłatę na konto Fundacji Słonko: 02 1090 2398 0000 0001 4253 1249.

Więcej o akcji posłuchacie w rozmowie z założycielkami Fundacji Słonko. Nasze studio odwiedziły Joanna Cieślik-Smela i Edyta Pisarska:

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować