Tajemniczy projekt połówki duetu Skalpel

Radio RAM | Utworzono: 22.09.2019, 22:40 | Zmodyfikowano: 22.09.2019, 22:40
A|A|A

Low Key - okładka EPki "Elements"

Kusząca, tajemnicza szata graficzna. Bardzo oszczędna i minimalistyczna w swojej formie nota prasowa.  Do tego słowo klucz, zapisane w języku angielskim - "Distance".  Tak Marcin Cichy (Skalpel. Meeting by Chance) oraz Karol Wróblewski (Small Mechanics) dzielą się z nami debiutanckim singlem "Spark" swojego nowego projektu Low Key.  Premierowo posłuchaliśmy go w sobotni poranek.

Już po pierwszych odsłuchach wiemy, że to, co interesuje obu muzyków najmocniej to zmysłowy, powściągliwy, momentami niepokojący soul, podlany sowicie elektronicznym, wysmakowanym sosem. Dbałość o szczegół, zabawa ciszą, pastelowość brzmienia -  to elementy, które na stałe można już kojarzyć z produkcjami Cichego. W przypadku Low Key dochodzą jeszcze dwa aspekty- silna linia basu oraz doskonale osadzony w estetyce  soulowej głos Wróblewskiego. Całośc mocno kojarzy się z pierwszymi produkcjami Jessie Ware, czy częścią dokonań samej Sade Adu.  Marcin i Karol mają docelowo nieco szersze spojrzenie. Wsród żródeł inspiracji wymieniają postaci Petera Gabriela oraz dorobek artystyczny późnego Talk Talk.  

Tak Low Key pisze o swoim brzmieniu w nocie prasowej: "post-elektroniczne pejzaże dźwiękowe zanurzone w nowoczesnym songwritingu, z odległymi echami uduchowionej nowej fali at 80-tych,(...)".

Materiał w postaci EPki "Elements" ukaże się 27 września, miesiąc później poznamy pełen album, oznaczony słowem  "Distance". Oba ukażą się nakładem poznańskiego wydawnictwa Sound Improvement.

REKLAMA

To może Cię zainteresować