Pobiegnij w BUM WRO i zostań Superbohaterem

Anna Fluder, mat. prasowe i fot. Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. | Utworzono: 20.09.2019, 11:32 | Zmodyfikowano: 20.09.2019, 11:32
A|A|A

Kiedy prof. Tomasz Zatoński, otolaryngolog i onkolog, zaproszony na przez swoje dzieci na przebieżkę po Parku Grabiszyńskim złapał zadyszkę po pokonaniu kilkuset metrów, powiedział sobie STOP z leżeniem na kanapie, czas na START. I tak zaczęła się przygoda z bieganiem, wydłużanie dystansów i pomysł na pierwszy Bieg Uniwersytetu Medycznego. Wystarowało kilkaset osób, a zabawa okazała się na tyle udana, że od razu pojawiła się chęć zorganizowania kolejnego i pomysł na to jak biegać, by jednocześnie pomagać. Od pięciu lat angażuje się w promocję zdrowego stylu życia, a także organizuje zbiórki na cele charytatywne. Dzięki takim działaniom nie tylko udaje się poderwać z kanapy leniwców, ale też wiele osób podejmuje wyzwanie i próbę pokonania własnych barier. Jednym z największych Ambasadorów BUMWRO na zawsze pozostanie Jaś Kmieć, chłopiec, który pokonał 10-kilometrowy dystans w wózkarskiej parze ze swoim fizjoterapeutą Łukaszem Malaczewskim. W swoim krótkim, heroicznym życiu Jaś dokonał wielu rzeczy niemożliwych. Pozostawił po sobie wielką naukę – pokazał nam wszystkim, że na przekór przeciwnościom losu należy podążać za marzeniami.

Przy Sobotniej Kawie w Radiu RAM była okazja, by posłuchać o pierwszych biegach i dzieciach, którym udało się pomóc, a przy okazji nabrać ochoty na start 28 września 2019 r. w BUMWRO, by pokonać, być może pierwszy raz w życiu, dystans 10 kilometrów.  O medale Superbohaterów mogą powalczyć całe rodziny.

A dlaczego lekarz otorynolaryngolog Tomasz Zatoński zachęca do biegania?

fot. Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

Oprócz działalności zawodowej prof. Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu jest aktywistą, propagatorem zdrowego stylu życia i organizatorem akcji „Uruchamiamy Dzieciaki”, a także nowej inicjatywy "Picture".

BUMWRO, czyli Bieg Uniwersytetu Medycznego jest atestowanym biegiem ulicznym (posiada atest PZLA) na dystansie 10 km: organizacja kolejnej edycji Biegu zaplanowana jest na 28.09.2019 r. Start i meta usytuowane będą przy ul. Borowskiej, na terenie Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego. Udział w biegu na atestowanej trasie daje możliwość zmierzenia się z najlepszymi biegaczami, nie tylko w klasyfikacji OPEN, ale również w swoich kategoriach wiekowych. BUMWRO to wspaniała okazja do spotkań z innymi zawodnikami, integracji środowiska, porównania i poprawienia swoich wyników poprzez systematyczny trening. Zajęcie miejsca medalowego daje poczucie satysfakcji i spełnienia zawodnikowi, dla wielu jednak to przede wszystkim dobra zabawa – dla studentów, zwłaszcza studentów uczelni medycznej, jest to jasny przekaz, że promocja zdrowia i profilaktyka są tak samo ważne jak inne dziedziny medycyny. W Biegu biorą udział także tandemy wózkowe z niepełnosprawnymi dziećmi i ich opiekunami, środowiska biegaczy po przeszczepie narządów, leczonych z powodu raka czy też kobiet po usunięciu piersi, którzy pomimo swoich chorób aktywnie uprawiają sport. BUMWRO wpisał się już w kalendarz imprez sportowych Wrocławia jako cykliczna impreza skierowana do wszystkich biegaczy, w tym także studentów i nauczycieli akademickich wszystkich uczelni. Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu zaprasza do startu wszystkie uczelnie wyższe, co potwierdza liczny udział w biegu rektorów wrocławskich uczelni, pracowników naukowych oraz studentów. Jak co roku planujemy również inne atrakcje i rywalizacje sportowe w miasteczku biegowym. Będą to między innymi atrakcje dla dzieci, akcje promujące zdrowie oraz akcje profilaktyczne. Planujemy zwrócić uwagę społeczeństwa na rolę zdrowego trybu życia, regularnych badań profilaktycznych oraz świadomości pozytywnego wpływu ćwiczeń fizycznych na zdrowie i jakość życia. 

Więcej na stronach: https://www.facebook.com/BUMWRO/ oraz: https://zrzutka.pl/m788dc

REKLAMA

To może Cię zainteresować