Koncert Urodzinowy Radia RAM [FOTO]

Radio RAM, d | Utworzono: 03.09.2019, 11:09 | Zmodyfikowano: 25.11.2019, 11:09
A|A|A


João de Sousa
od lat związany jest z Wrocławiem i Radiem RAM. Jego piosenki znalazły się na płycie RAM Cafe vol. 7. „Ideal" to trzeci album João de Sousy, utrzymany w słodko-gorzkim, romantycznym brzmieniu w stylu vintage. Portugalczyk odnalazł w nim drogę do szczęśliwego połączenia rodzimej melancholii z polskim sentymentalizmem. Daleki jest jednak od monotonii i konwencjonalności. „Ideal" balansuje na granicy muzycznych gatunków. Dociekliwi usłyszą tu inspiracje muzyką Nicka Drake'a, Caetano Veloso, Toma Waitsa, Salvadora Sobrala czy nawet trip-hopowego Portishead. João myślami wraca do klimatu lat 90. XX wieku. O tym, jaka muzyka jest mu obecnie najbliższa, ale też o życiu Portugalczyka w Polsce, zróżnicowaniu kulturowym i Wrocławiu opowiadał przy Sobotniej Kawie w Radiu RAM:„Viva Santana"
to projekt przygotowany przez Leszka Cichońskiego, którego gościem specjalnym jest mistrz instrumentów perkusyjnych José Torres. Dla obu muzyków Wrocław jest domem, a Radio RAM miejscem, gdzie często goszczą. Program „Viva Santana" powstał dwa lata temu w celu uczczenia 70 urodzin wybitnego artysty. Przeboje Carlosa Santany były popularne we wszystkich dekadach począwszy od lat 60-tych do dzisiaj. W jego kompozycjach można znaleźć elementy bluesa, rocka, jazzu, a przede wszystkim muzyki latynoskiej. Takie utwory jak "Samba Pa Ti", "Europa", "Oye Como Va" stanowią klasykę gitarowego kunsztu i zyskały Santanie wiernych fanów na całym świecie.

Leszek Cichoński i José Torres tak zapraszali na nasz koncert:
Radio RAM
na 89,8 FM zaczęło nadawać 6 grudnia 2000 roku jako pierwsze radio stworzone tylko dla Wrocławia. Pięć lat później postawiliśmy na dźwięki spod znaku jazzu, soulu, funk, world music i wielu innych gatunków, które nazwaliśmy "muzyką w dobrym tonie". Raz w roku wydajemy płyty RAM Café. Tym, co nas wyróżnia w eterze, są właśnie muzyka i autorskie programy tematyczne. Mówimy o ludziach, ich pasjach, twórczości i życiu w naszym mieście. Zapraszamy co miesiąc na koncerty RAM Session. Chętnie spotykamy się z naszymi Słuchaczami. Wiosną i latem organizujemy rejsy po Odrze oraz pikniki rowerowe we wrocławskich parkach. Dziś jesteśmy jedną z najbardziej rozpoznawalnych stacji we Wrocławiu i zapraszamy na świętowanie wspólnych 19 lat.


João de Sousa:

Viva Santana:

REKLAMA

To może Cię zainteresować