KoktajLOVE piątki: premiera Komedii, domki na drzewach, ruchome murale, projekty wnętrz w galerii i miejska architektura [POSŁUCHAJ]

Maciek Przestalski | Utworzono: 28.08.2019, 10:41 | Zmodyfikowano: 28.08.2019, 10:41
A|A|A

Fot. Radio RAM


W niedzielę 22 września Wrocławski Teatr Komedia zaprasza na nowy spektakl. "Łatwo nie będzie" autorstwa Jean-Claude Islert’a, to francuska komedia o miłości, pozorach, szukaniu szczęścia na przekór konwenansom i tolerancji dla własnych wybryków. O przygotowaniach do pierwszej w nowym sezonie premiery opowiedzieli nam reżyser Wojciech Dąbrowski oraz Aleksandra Zienkiewicz.


Dwie godziny jazdy od Wrocławia, na polsko-niemieckiej granicy nad Nysą, znajduje się Park Przygody Kulturinsel Einsiedel czyli połączenie kultury, sztuki i natury. Od 6 do 8 września odbędą się tam, 26. Igrzyska Turisedyjskie Folkrlorum. Do walki o tytuł Honorowego Turisedyjczyka może stanąć każdy. To prawdziwy spektakl dla publiczności, a dla biorących udział w zawodach - niesamowite wyzwania. Folklorum to również najbardziej rozchwytywani bardowie, zespoły, kuglarze, artyści uliczni, akrobaci, klauni, którzy zapełnią 17 scen i ścieżyn Parku Przygody Kulturinsel. W temat wprowadził nas Michał Bajda.


Wyobraź sobie miasto, którego budynki ożywają po zmroku, zamieniając się w ruchome obrazy. Wyobraź sobie ruchome murale. Za niecały miesiąc, w piątek 20 i sobotę 21 września na 12 ścianach budynków na Nadodrzu zaistnieje KINOMURAL 2019. O pracach 21 artystów i 60 unikatowych projektach mówili Agata Bartek Bartos.


W sobotę galeria BWA Dizajn, znajdująca się zaledwie kilkadziesiąt metrów od naszego koktajLOVEgo studia zaprasza na "Koniec wakacji w Żyjni". To okazja na ostatnie oprowadzanie po wystawie 5!, która prezentuje twórczość wrocławskich projektantów BUCK.studio. O wydarzeniu opowiedziała Katarzyna Roj.


A na koniec porozmawialiśmy o mieście, architekturze i wodzie. Po 19:00 spotkaliśmy się z Lilianą Krzycką i Rafałem Pieszko z menthol architects.  Wrocławscy architekci od lat mocno skupiają się na naturze i ludziach, którzy będą korzystali z ich projektów. Przed Muzeum Architektury stoi ich Kalejdoskop, a zaprojektowany przez nich Domek nad fosą to jedna z ciekawszych nowych miejskich przestrzeni. Nad Odrą, w okloicach ZOO stworzyli nowe Odra-Pany, na gdyńskim Open'er Festival rózowy pawilon dla Muzeum Emigracji, a  w Mińsku Pavilon Frame.

Gospodarzem programu był Maciek Przestalski.

 Partnerem cyklu KoktajLOVE piątki z Radiem RAM w sierpniu była:

REKLAMA

To może Cię zainteresować