KoktajLOVE piątki: turyści we Wrocławiu, pasja tworzenia gitar, randkowanie w XXI wieku i artystyczny kiermasz [PODCAST]

Radio RAM | Utworzono: 20.08.2019, 18:40 | Zmodyfikowano: 20.08.2019, 18:40
A|A|A

turyści we Wrocławiu - korzyści czy problemy?/fot Pixbay

fot.Joanna Mazurek

Zaczęliśmy od turystów we Wrocławiu. Przez lata stolica Dolnego Śląska zabiegała, aby być zauważona na mapie Europy. Promocja miasta poprzez organizację dużych imprez - ESK 2016, World Games - i inne, rozliczne działania promocyjne doprowadziła do tego, że przybywają do nas tłumnie Czesi, Włosi, Niemcy, mieszkańcy Wysp Brytyjskich, etc, etc. Z drugiej strony sporo tych najbardziej obleganych miast w Europie znalazło się w sytuacji, gdzie masom turystów mówi - stop, dziękuję. W jakim miejscu jest obecnie Wrocław? Czy poziom zwiedzających nasze miasto osiągnął masę krytyczną czy życzylibyśmy sobie jeszcze kilka, kilkanaście tysięcy gości więcej? Jakie korzyści generują oni dla nas, mieszkańców? Jakie uciążliwości? Skąd przyjeżdża najwięcej turystów? Na te pytania odpowiada dyrektorem Biura Promocji Miasta, Radosławem Michalski. Dowiadujemy się też, co jest największą atrakcją Wrocławia dla turystów z Azji, których - mamy taka nadzieję - wkrótce zacznie przyjeżdżać do nas więcej.

armia gitar podczas koncertu Mikromusic/fot.Dawid Korbaczyński/facebook

fot.Joanna Mazurek

Dawid Korbaczyński znany jest powszechnie jako świetny gitarzasta, filar Mikromusic, ale od kilku lat w wolnych chwilach oddaje się pasji budowania gitar z najróżniejszych materiałów.  Nigdy jeszcze nie rozmawialiśmy na antenie o tym jego hobby, z którego oczywiście korzysta również podczas koncertów.  Trasa  Mikromusic "Z dolnej półki" to także efekt jego zainteresowń. No i mamy okazje posłuchać jednego z nietypowych instrrumentów.

obie grafiki - Pixbay

 

fot.Joanna Mazurek
Gdzie te czasy, kiedy ona stała czekając aż on podejdzie i poprosi ją do tańca odpalając powłóczyste. Albo ona nieśmiało prosiła koleżankę, żeby przekazała jego siostrze, że...wiadomo. XXI wiek, rozwój technologii, dłuuugi czas pracy - to wszystko sprawia, że randkowanie przeniosło się w dużej mierze do świata wirtualnego. Jak szukają swojej drugiej połówki obecni 30-latkowie? A jak szukają chłopaka/dziewczyny przedstawiciele pokolenia Z nie znającego świata bez Internetu? O tym wszystkim rozmawialiśmy z profesorem psychologii SWPS, Agatą Gąsiorowską.

 

 Ręki Dzieła  Fest - przejście Żelaźnicze pełne artystów/fot.Joanna Mazurek

I znowu Przejście Żelaźnicze wroclawskiego Rynku zapełniło sie straganami. Już po raz trzeci tego lata. Od piątku do niedzieli można  tam spotkać artystów rękodzieła i kupić ręcznie robione najróżniejsze produkty - do unikalnych stołów, poprzez biżuterię na naturalnych kosmetykach skończywszy. O specyfice tej ekspozycji opowiada nam organizatorka imprezy, Ania Jur.

 

Gospodarzem programu był Piotr Bartyś.

 Partnerem cyklu KoktajLOVE piątki z Radiem RAM jest: 

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować