KoktajLOVE piątki: o kibicowaniu, kameralistyce, dziennikarskich śledztwach i stukaniu w co popadnie [PODCAST]

Radio RAM | Utworzono: 14.08.2019, 13:36 | Zmodyfikowano: 14.08.2019, 13:36
A|A|A

Na początek zajęliśmy się zajwiskiem, które wiele lat temu opanowało Stany Zjednoczone, a od kilkunastu  staje się coraz popularniejsze i w naszym kraju. Cheerleading polega na wykonaniu zorganizowanego układu  zawierającego elementy tańca, akrobacji i gimnastyki w celu kibicowania sportowcom, sam zresztą uznawany jest za dyscyplinę sportu. Najwięcej na jego temat w naszym mieście wiedzą przedstawicielki Cheerleaders Wrocław, które mają za sobą liczne występy na imprezach sportowych nie tylko w Polsce. O cheerleadingu i działalności wrocławskiej grupy opowiedziała choreografka i kierowniczka zespołu Magdalena Chanas:

Zapraszaliśmy też do Zamku Książ i do Starej Kopalni w Wałbrzychu. Tam 18 sierpnia rozpocznie się XVI Festiwal Ensemble im. Księżnej Daisy. W jego ramach spotykają się dwa nurty sztuki. Prowadzone są kursy muzyczne oraz warsztaty teatralne, w trakcie których uczestnicy festiwalu razem z wybitnymi profesorami pracują nad wykonaniem wybranych utworów. Wszystkie dzieła prezentowane są w trakcie sześciu koncertów i trzech pokazów aktorskich otwartych dla publiczności. O tegorocznej edycji opowiedziała w naszym wakcyjnym studiu Katarzyna Markowicz, dyrektorka festiwalu.

Jest autorem biografii Petera Gabriela, Phila Collinsa, Steve'a Hacketta oraz zespołów Genesis i Riverside. Wrocławski pisarz, Maurycy Nowakowski, wydał również powieść sensacyjną „Okrągły przekręt" poświęconą korupcji w polskiej piłce nożnej, a za swój kryminalny debiut – „Plagiat" w 2016 roku otrzymał Kryminalną Piłę (nagrodę dla najlepszej polskiej miejskiej powieści kryminalnej). Właśnie ukazała się jego najnowsza książka zatytułowana „Niezależność", druga po „Przypadku", powieść o śledztwach dziennikarskich Marcina Farona, tym razem rozgrywająca się w  środowisku artystyczno-polityczno-medialnym. Więcej na jej temat sam autor opowiedział w Koktajlowym Piątku:

Na koniec instrumenty perkusyjne!  To na nich całą swoją uwagę skupia Bartek Czajewicz z Ministry of Groove, przy okazji zapraszając na rozmaite warsztaty, które rozwiajają umiejętności gry na takich instumentach jak conga, cajony, bongosy czy djembe.  Porozmawialiśmy o specyfice tych instumentów i o muzyce, w której najlepiej się sprawdzają. Dołączyli do nas także wrocławski perkusista Paweł Ostrowski, który całkiem niedawno przedstawiał na naszej antenie jak zacząć swoją przygodę z cajonem, i Adeama Walkowiak - wokalistka, z którą Paweł zaprezentował premierowo w radiu swój najnowszy projekt o nazwie Vocajon.

 

 Partnerem cyklu KoktajLOVE piątki z Radiem RAM jest:

 

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować